BlogStar -> Anna Samusionek -> 45 LAT MINĘŁO, JAK…

45 LAT MINĘŁO, JAK…

Kochani dziś moje urodziny i zwykle przy tej okazji media robią mniej lub bardziej miłe lub niemiłe podsumowania, więc tym razem postanowiłam zrobić swoje własne:-)

Dziewczynom w moim wieku już wszystko wolno:-)

To będzie mój najdłuższy wpis, ale 45 lat zobowiązuje;-)

 Zaczęło się tak…że pewna piękna dama o imieniu Danuta spotkała całkiem przystojnego dżentelmena o imieniu Andrzej

Mama

Mama

Tata

Tata

 24 czerwca 1971 roku (ależ to dobry rocznik:-)) narodziłam się ja…zapomniałam dodać, że dwa lata wcześniej uprzedziła mnie moja siostra Iwona:-)

Nie ma jak u mamy...

Nie ma jak u mamy…

W żłobku opiekowała się mną moja ciocia Jadwiga, więc byłam jednym z najlepiej odkarmionych dzieci,co pokutowało jeszcze wiele lat, a w zasadzie pokutuje do dzisiaj :-)

Żłobek i ciocia Jadwiga

Żłobek i ciocia Jadwiga

Za czasów mojego dzieciństwa nie było komputerów i facebooków, więc jeździło się na sankach, puszczało z siostrą bańki mydlane, no i chodziło z wielkim entuzjazmem na pochody pierwszomajowe:-)

Nie było komputerów za to była jazda na sankach i puszczanie baniek,no i obowiązkowe marsze 1majowe (2) Nie było komputerów za to była jazda na sankach i puszczanie baniek,no i obowiązkowe marsze 1majowe (1) Nie było komputerów za to była jazda na sankach i puszczanie baniek,no i obowiązkowe marsze 1majowe (3)

Dosyć szybko zostałam odkryta jako świetna fotomodelka, przez fotografkę ze szpitala dziecięcego, w którym pracowała moja mama…ach to przenikliwe spojrzenie:-)  Już w wieku przedszkolnym ciagnęło mnie do świata sesji zdjęciowych (2) Już w wieku przedszkolnym ciagnęło mnie do świata sesji zdjęciowych (1)

Na koniec podstawówki zafundowałam sobie trwałą ondulację (płakałam całą drogę powrotną od fryzjera do domu, bo miałam siano na głowie) i pojechałam na obóz harcerski. Teraz łatwiej znajdziecie mnie na tym zdjęciu:-)   Obóz harcerski na zakończenie podstawówkiPonieważ byłam w liceum o profilu biologiczno- chemicznym jeździliśmy na wykopki, aby lepiej poznać przyrodę i wesprzeć Polskę Ludową;-) Na szczęście poza nauką był też czas na wycieczki i zabawy…

Czas licealnych wycieczek,zabaw i... wykopków (1) Czas licealnych wycieczek,zabaw i... wykopków (2) Czas licealnych wycieczek,zabaw i... wykopków (3)

Tuż po mojej osiemnastce pojechałam z chórem na pielgrzymkę do Rzymu. Nie miałam żadnych pieniędzy aby kupić sobie chociażby loda, ale cudownych wrażeń i wspomnień mam do dziś! W trakcie tej wycieczki zaprzyjaźniłam się z Mariolą (pierwsza z lewej) i tak przyjaźnimy się już 27 lat! Przetrwała moje stawanie się aktorką i gwiazdą, dwa rozwody i parę innych tajfunów, a ja wesela jej dzieci i zostanie poczwórną już babcią. Mariolu kocham cię!!!

Pielgrzymka do Rzymu tuż po 18-e

No właśnie dostałam się do szkoły teatralnej i jak widać na zdjęciu, konkurencja w tym zawodzie próbuje cię eliminować na każdym etapie:-)  Szkoła teatralna

W międzyczasie gdy miałam 12 lat pojawił się na świecie mój brat Piotr,a gdy miałam lat 22 – Michał. Tak tak, spokojnie mógłby być moim synem.! Moja mama urodziła w wieku lat 47 ! Dziś to nie jest już ewenement, więc wciąż mam jeszcze szansę:-)  Bracia Michał i Piotrek

W ramach dyplomu jeszcze na czwartym roku zagrałam w profesjonalnym Teatrze Małym (na Marszałkowskiej-już nie istnieje) w sztuce „Upiory” Ibsena z moim kochanym profesorem Wiesiem Komasą.  Pierwsza rola w teatrze-Upioru Ibsena

Stosunkowo szybko pojawiła się też pierwsza rola w filmie „Darmozjad polski” Łukasza Wylężałka i nagroda na Festiwalu Filmowym w Gdyni.  Pierwszy film i nagroda w Gdyni (3) Pierwszy film i nagroda w Gdyni (1) Pierwszy film i nagroda w Gdyni (2)

 

Na planie filmu „Prawo ojca” …zanim zdjęłam strój kąpielowy…:-)

Na planie PRAWA OJCA  (2) Na planie PRAWA OJCA  (1)

Generalnie tak różna a wciąż ta sama…

Tak różna a wciąż ta sama... Tak różna a wciąż ta sama.. (2) Tak różna a wciąż ta sama.. (1) Tak różna a wciąż ta sama.. (3)

Dwa śluby, rozwody…ale o tym było aż nadto…,więc pozwólcie, że to pominiemy;-)

 Najważniejszy dzień a w zasadzie noc mojego życia…

Najważniejsza dzień-noc mojego życia...

Spotkanie mojego roku ze szkoły teatralnej u mnie w domu. Na przodzie zdjęcia świętej już pamięci Agnieszka Kotlarska, którą w bólu pożegnaliśmy ponad rok temu…Z tyłu od lewej Maja Komorowska (opiekunka naszego roku),Gina Komasa (żona Wiesia),Wiesław Komasa (opiekun naszego roku),no i Agata Kulesza.  Impreza mojego roku u mnie w domu

Poza życiem zawodowym sednem mojego istnienia jest moja osobista relacja z Bogiem i społeczność jaką mam z ludźmi w protestanckim Kościele Adwentystów Dnia Siódmego, gdzie aktywnie uczestniczę też w nabożeństwach i koncertach charytatywnych. O tym w tabloidach nie znajdziecie (www.warszawa.adwent.pl)

 

Kościół Adentystów Dnia Siódmego Kościół Adwentystów Dnia siódmego (1) Kościół Adwentystów Dnia siódmego (2)

 

A że świętowania nigdy dość zaczęłam już tydzień temu z moimi przyjaciółmi w zaczarowanym ogrodzie Ani i Krzysia, jutro czas na „urodzinowanie” z drużyną harcerską Pathfinder (owszem harcerką też jestem, stopień zastępowa:-), a w niedzielę kolejna grupa gości…bo spotkania z bliskimi osobami to poza wiarą i miłością siła mojego życia i niech tak zostanie na kolejne…45 lat!!!

 

Z przyjaciółmi (1) Z przyjaciółmi (2) Z przyjaciółmi (3) Z przyjaciółmi (4)

 

Uściski

Ania Samusionek

 

 

Komentarzy: 10 dla “45 LAT MINĘŁO, JAK…

  1. Spóźnione, ale szczere- Wszystkiego Najlepszego z okazji urodzin. Życie niestety nie jest takie wesołe i kolorowe jak w serialach i filmach. Najlepiej o przykrej historii zapomnieć, bo jest martwa i żyć tym, co jest teraz. Iść do przodu, nie poddawać się, spełniać marzenia i robić wszystko, aby było dobrze.

  2. Pani Aniu,
    Zycie Pani nie oszczędzało a mimo to jest pani niezwykle ciepła i wspaniałą osobą. Podziwiam. Życzę kolejnych lat w szczęściu i zdrowiu !!!

  3. Ja też Cię kocham z całego serca, w każdym czasie i o każdej porze, w dniach lepszych i tych gorszych i obiecuję, że nie przestanę aż do końca moich dni. Ściskam z całego serca Mariola

  4. Pani Anno,
    Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin!!! (Jesteśmy równolatkami) To były czasy !!! Aż sięgnę do swojego albumu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>