BlogStar -> Aleksandra Mikołajczyk -> 60 minut pełne adrenaliny, czyli poczuć się jak Lara Croft!

60 minut pełne adrenaliny, czyli poczuć się jak Lara Croft!

Aleksandra Mikołajczyk: 60 minut pełne adrenaliny, czyli poczuć się jak Lara Croft! - BlogStar.pl

 

W Stanach Zjednoczonych ogromną radością cieszy się nowa forma rozrywki, w której wykorzystywane są cechy ludzkie – spryt, roztropność, szybkie kojarzenie faktów, inteligencja. Celem jest wydostanie się z zamkniętego pokoju w ciągu godziny, a możliwe jest to tylko po odgadnięciu wszystkich przygotowanych dla nas zagadek.

Takie miejsce powstało też w Warszawie – nazywa się Room Escape i niedawno miałam okazję tam zawitać z przyjaciółmi! Dla wszystkich uczestników zabawy przygotowano trzy pokoje – Laboratorium, Piwnica i Indiana, w którym miałam okazję trenować swoją spostrzegawczość i wiedzę.

Pomieszczenie Indiana przypominało zamknięty, starożytny grobowiec. Pełno było w nim gadżetów  – nie zdradzę Wam jakich, by nie popsuć Wam zabawy i nie ułatwić wyjścia z zamknięcia Wink. Sama świadomość tego, że jest to pozorny grobowiec, dawało mi z jednej strony duże poczucie dyskomfortu, ale z drugiej nakręcało mnie pozytywnie – uwielbiam wyzwania i zagadki, więc taka rozrywka to coś dla mnie.

Niemniej jednak wiedza o tym, że mieliśmy jedynie 60 minut na wydostanie się z zamkniętej na kilkanaście kłódek przestrzeni było dużą dawką adrenaliny – oczywiście  to tylko pozorne (gdy nie uda się rozwiązać zagadek w ciągu 60 minut i wyjść z pokoju samemu, drzwi otwierają się automatycznie), ale działająca wyobraźnia dbała o dostarczanie wielu emocji.

Niestety nie udało się mojej wyjątkowej drużynie rozwiązać wszystkich łamigłówek i samodzielnie opuścić pomieszczenia (byliśmy blisko celu, pokonała nas  jedna kłódka Frown ) , ale nie zmienia to faktu, że bawiłam się świetnie i już czekam na dzień, w którym będę mogła odwiedzić pozostałe dwa pokoje! Jednocześnie polecam wszystkim ten sposób na spędzanie wolnego czasu. Jestem przekonana, że nie będziecie żałować Smile

Zapraszam do obejrzenia intro! :)

Aleksandra Mikołajczyk: 60 minut pełne adrenaliny, czyli poczuć się jak Lara Croft! - BlogStar.pl

Komentarzy: 8 dla “60 minut pełne adrenaliny, czyli poczuć się jak Lara Croft!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>