BlogStar -> Agata Nizińska -> Artyści Zwierzętom

Artyści Zwierzętom

„Obok nas są bracia mniejsi”…no właśnie…
Cytując Michała Rusinka myślę sobie, że chyba zbyt często zdarza nam się zapominać o tym…
Bo w końcu nie jesteśmy jedyni…i „Nie jesteśmy najważniejsi”.

4 października 2013, podczas Światowego Dnia Zwierząt, miała miejsce pierwsza odsłona teledysku do piosenki „Dla zwierząt lepszy świat”. Udało się :-)… Utwór skomponował Janusz Stokłosa, a tekst napisał Michał Rusinek. W nagraniu wzięło udział kilkunastu artystów, będących jednocześnie ambasadorami akcji.
Utwór przypomina, uświadamia, apeluje i  promuje… promuje m.in. akcję charytatywną Kupując – Pomagasz, dzięki której do bezdomnych zwierząt trafi 2 000 000 posiłków…

Agata Nizińska: Artyści Zwierzętom - BlogStar.pl

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce, na tak szeroką skalę… Każda kolejna osoba przystępująca do wydarzenia na facebooku, to następny posiłek dla potrzebujących zwierzaków!
Niby niewiele, jednak dla kotów i psiaków w schroniskach jest to bezcenne.

Moi Drodzy, spójrzmy prawdzie w oczy: stosunek człowieka do zwierząt wiele mówi o człowieku… W świetle ostatnio nagłaśnianych skandalicznych warunków w schroniskach dla zwierząt wypadamy, jako społeczeństwo, niestety…bardzo źle. Polskie schroniska dla zwierząt są przepełnione (każdego dnia trafiają tam średnio cztery kolejne zwierzęta), a liczba porzucanych zwierząt z roku na rok rośnie…
W schroniskach umiera 25 procent psów i 30 procent kotów. Dochodzi też do tego, że wyłapywane zwierzęta od razu są uśmiercane.
W ponad połowie skontrolowanych schronisk liczba zwierząt przekraczała liczbę przygotowanych miejsc – zdarzało się, że nawet o 50 procent. Problemem jest również brak zadaszonych boksów oraz izolatek. Zdarza się, że w schroniskach nie ma wybiegów, a jeśli są, to na miękkim, pokrytym odchodami terenie, który po deszczu zamienia się w błotnistą breję.

Wydawałoby się, że w miastach sytuacja zwierzaków jest zdecydowanie lepsza niż na wsi, otóż nic bardziej mylnego… Żaden właściciel nie przyzna, że w czasie wakacji pozbywa się swojego ulubieńca…
Wbrew pięknym deklaracjom, liczba zwierząt trafiających do schronisk gwałtownie wzrasta latem…
Czas przedświątecznych porządków to kolejny krytyczny dla nich okres – zwierzę brudzi, więc podczas sprzątania zostaje wyrzucone, co przychodzi tym łatwiej, im krócej pies jest w rodzinie.
Wbrew stereotypom do okrucieństwa wobec zwierząt nie są zdolni wyłącznie mieszkańcy wsi. Połowa wszystkich odnotowanych przestępstw zdarzyła się w mieście.

Jeremy Bentham napisał kiedyś: „Należy pytać nie o to, czy zwierzęta mogą rozumować, ani czy mogą mówić… lecz czy mogą cierpieć? „.
Tak więc Drodzy Moi apeluję o większą świadomość i zdecydowanie większą aktywność w kwestii naszych „braci mniejszych”…

Wierzę, że nasze wysiłki artystyczne i PR-owe przyczynią się do tego…

Agata Nizińska: Artyści Zwierzętom - BlogStar.pl

Agata Nizińska: Artyści Zwierzętom - BlogStar.pl
Dziękuje z całego serca wszystkim artystom, którzy wzięli udział w projekcie, mojemu ukochanemu Maestro Stokłosie, Michałowi Rusinkowi za piękny tekst i całej ekipie technicznej, która tak dzielnie z nami pracowała :-)

Komentarzy: 9 dla “Artyści Zwierzętom

  1. Bardzo smutny tekst, nie wiem czy zmieni coś jeden teledysk i zaangażowanie gwiazd, tu musi być zmienione prawo, aby chronić zwierzęta. Brawo pani Agato, ze mówi Pani o tym głośno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>