BlogStar -> Olga Borys -> Babskie wczasy

Babskie wczasy

Pewnie spodziewacie się postu walentynkowego, ale ja zafunduję Wam coś bardziej około sylwestrowego Wink. Styczeń miałam dość intensywny, dlatego dopiero teraz zabrałam się, żeby opisać fajowski czas, jaki spędziłam pod koniec minionego roku. Zazwyczaj wczasy spędzamy rodzinnie: ja, mój mąż i nasza córka Mira. Tym razem nawał obowiązków Wojtka pokrzyżował nam szyki. Ale nie ma tego złego! Skrzyknęłyśmy parę dziewczyn i w hotelu Klimek w Muszynie urządziłyśmy sobie wspaniałe babskie zimowisko. Nawet pogoda (jako kobieta chyba) sprzyjała nam, bo spadło dużo świeżego śniegu .

 Olga Borys: Babskie wczasy - BlogStar.pl

Zimowy krajobraz polskich gór i mroźne, rześkie powietrze przypominały mi te wszystkie wspaniałe zimy z czasów naszego dzieciństwa. Gwoli wyjaśnienia – dołączyła do nas moja „odwieczna” przyjaciółka Ania z córką (dojechały do Muszyny z Wrocławia) oraz przyjaciółka warszawska – Estera .

 Olga Borys: Babskie wczasy - BlogStar.pl

Olga Borys: Babskie wczasy - BlogStar.pl

Możecie sobie wyobrazić tę drużynę: trzy dorosłe babki i dwie rozbrykane dziewięciolatki! Było cudownie! Dni upływały nam radośnie i bez najmniejszej sprzeczki. Kto to wymyślił, że baby się kłócą? Baby się może i czasem kłócą, ale z facetami! A my spędzałyśmy czas radośnie i aktywnie. Ania, Estera i Mariola szalały na nartach. Ja byłam ich szoferem: dowoziłam do wyciągów i przywoziłam z powrotem do hotelu. My z Mirą nie uczestniczyłyśmy wyjątkowo w tych atrakcjach, bo moja córcia jakiś czas temu dość niefortunnie złamała sobie rękę. Musimy jeszcze uważać na niektóre aktywności.

Natomiast z hotelowego basenu korzystaliśmy bez ograniczeń. Jest tam długa, zakręcona, wychodząca na zewnątrz rura – zjeżdżalnia, z której przeważnie korzystały dzieci. Ale my wszystkie postanowiłyśmy dobrze się bawić, toteż pod koniec zeszłego roku na basenie hotelu Klimek można było usłyszeć wrzaski szalejących na zjeżdżalni kobiet . Po atrakcjach basenowych rozgrzewałyśmy się w saunach (ja najczęściej, bo jestem zmarzluchem)Smile.

Korzystaliśmy z masaży i zabiegów spa, czyli robiłyśmy wszystko to, na co zazwyczaj nie mamy czasu. Jedzenie było wyśmienite, więc obżerałyśmy się bez wyrzutów sumienia. Celebrowałyśmy posiłki za każdym razem wynajdując godne uwagi specjały kuchni regionalnej.

 Niedaleko od hotelu, na górze stoi drewniany kościółek – dawna cerkiew z okazałą dzwonnicą. Okalany jest starym cmentarzem, gdzie spoczywają dawni mieszkańcy tej okolicy. W środku podziwialiśmy piękne ikony, ogromny ołtarz i oczywiście szopkę. Wyciągnęłam dziewczyny na mszę dwa razy! Najpierw marudziły, że chyba chcę zostać świętą, ale później, po sumie, miały świetne samopoczucie. Wiara czyni cudaWink.

 Olga Borys: Babskie wczasy - BlogStar.pl

Olga Borys: Babskie wczasy - BlogStar.pl

W Sylwestra dojechał do nas Piotr, mąż Ani i zajął się dziewczynkami (tu czytaj: zamieszkali na basenie). Ale dzięki temu my mogłyśmy się przygotować do balu. Nabałaganiłyśmy niemiłosiernie, ale wszystkie kobiety akurat wiedzą, że wielkie wyjście to sprawa niebagatelna i wymaga ofiar.

 Zapomniałam dodać, że prowadziłam tego Sylwestra, więc tym bardziej byłam  zaaferowana. Zabawa odbywała się pod hasłem „Trzy żywioły”, dlatego wystąpiłam w trzech różnych kreacjach zdolnej projektantki Oksany Pastuszki.

Olga Borys: Babskie wczasy - BlogStar.pl

Olga Borys: Babskie wczasy - BlogStar.pl

Jedzenie było jak zwykle świetne, muzyka skrupulatnie dobrana przez didżeja, prowadząca niczego sobie, a pokaz sztucznych ogni – imponujący. I to była „kropka nad i” naszego babskiego wyjazdu (z lekkim męskim akcentem w postaci Piotra). Oby był zwiastunem udanego i beztroskiego roku i żeby kurs franka nie spędzał nam snu z powiek….

 Ps.

Aby dopełnić żeński pierwiastek naszego wyjazdu, zabrałyśmy ze sobą naszą sunię Kaśkę. Zagadka dla Was: gdzie jest chihuahua?

Olga Borys: Babskie wczasy - BlogStar.pl

Komentarzy: 4 dla “Babskie wczasy

  1. Też byliśmy w tym hotelu (z mężem i dziećmi) we wrześniu – super sprawa dla rodzin z małymi dziećmi, pozdrawiam cieplutko :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>