BlogStar -> Aleksandra Mikołajczyk -> BajkOLAndia, czyli Gwiazdy w Centrum Zdrowia Dziecka

BajkOLAndia, czyli Gwiazdy w Centrum Zdrowia Dziecka

IV edycja akcji charytatywnej BajkOLAndia, której jestem pomysłodawczynią i organizatorką , przyciągnęła do Centrum Zdrowia Dziecka liczną publiczność. Wśród przybyłych znaleźli się m.in. Marta Kielczyk, Agnieszka Wielgosz, Jadwiga Gryń, Władysław Grzywna, dzieci, uczniowie Międzynarodowej Szkoły Argonaut, pacjenci CZD i rodzice.

 25 kwietnia sala widowiskowa w Centrum Zdrowia Dziecka zamieniła się w bajkowy świat pełen dziecięcej radości, gdzie zdrowe dzieci bawiły się wspólnie z chorymi. Zaproszeni goście, którzy zasiedli na widowni mogli zobaczyć spektakl teatralny, występ wokalny i taneczny w wykonaniu dzieci z międzynarodowej szkoły Argonaut, a także pokaz mody. To był prawdziwy rollercoster emocji i atrakcji. Laughing

Aleksandra Mikołajczyk: BajkOLAndia, czyli Gwiazdy w Centrum Zdrowia Dziecka - BlogStar.pl

Aleksandra Mikołajczyk: BajkOLAndia, czyli Gwiazdy w Centrum Zdrowia Dziecka - BlogStar.pl

 Najpierw na deskach teatralnych wystąpili mali aktorzy, którzy do wydarzenia przygotowywali się pod moim czujnym okiem na prowadzonych przeze mnie zajęciach aktorskich. Swoje umiejętności zaprezentowali w spektaklu opartym o wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Następnie wszystkich swym śpiewem zaczarowała i wzruszyła do łez gimnazjalistka Zuzanna  Madej, a radości i uśmiechu dostarczył popis taneczny młodych tancerzy przygotowany pod opieką Pauliny Tomkalskiej.

Aleksandra Mikołajczyk: BajkOLAndia, czyli Gwiazdy w Centrum Zdrowia Dziecka - BlogStar.pl

 Finałowym punktem programu był pokaz mody najnowszej kolekcji marki dla dzieci Vippi Design, w którym w roli modelek wystąpiły wspólnie uczennice szkoły Argonaut i pacjentki Centrum Zdrowia Dziecka. Zapewniło to zarówno zgromadzonym rodzicom, jak i występującym początkującym modelkom wiele radości.

Całej imprezie towarzyszył poczęstunek przygotowany przez firmę Oskroba i Evita, a także loteria fantowa, która podobnie jak cała akcja, nie zakończyła się w sobotę. W ramach kontynuacji  odbędzie się jej druga odsłona – BajkOLAndia Bis. Wydarzenie będzie miało miejsce 23 maja w godz. 13.00-17.00 w Międzynarodowej Szkole Argonaut podczas jubileuszu 5-lecia międzynarodowych placówek ARGONAUT. W tej loterii fantowej każdy będzie mógł wziąć udział, wylosować bardzo atrakcyjne i wartościowe upominki i być pewnym wygranej, bo tu każdy los wygrywa! Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na wsparcie uzdolnionych dzieci, organizację otwartych warsztatów kaligraficznych w Centrum Zdrowia Dziecka i Muzeum Literatury w Warszawie, a także wsparcie Ogólnopolskiego Konkurs Ładnego Pisania.

Aleksandra Mikołajczyk: BajkOLAndia, czyli Gwiazdy w Centrum Zdrowia Dziecka - BlogStar.pl

Ambasadorkami wydarzenia były Marta Kielczyk i Agnieszka Wielgosz, które po występach scenicznych wraz z Aleksandrą Mikołajczyk odwiedziły pacjentów na oddziałach Kliniki Kardiochirurgii i Kliniki Okulistyki, którzy nie mogli zasiąść na widowni.

 Pamiętajmy o tym, że BajkOLAndia to akcja cykliczna, której celem jest pomoc różnym dzieciom, dlatego też współpracuje co roku z określoną fundacją. W 2012 roku była to fundacja Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie Bez Barier. W kolejnych edycjach akcję wspierały: Fundacja Mam Serce i Fundacja Przyjaciółka. Natomiast w tym roku nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Kreatywny Instytut Promocji Idei.  Tegorocznymi współorganizatorami akcji są Międzynarodowa Szkoła Argonaut i Centrum Zdrowia Dziecka.  

 Natomiast w tym roku partnerami wydarzenia zostały firmy: ASA, Vippi Design, Luminosfera, Venis.pl, Skin Institute, Kod, Oscrobia, Zulana, Dermamedic Palace, Salon Rubia, Nessi, Panache, Loft You, Pole Position, Colway, Venis, My Organics, Oskroba, Agurrola Dance Studio.

Strona akcji: www.bajkOLAndia.com.pl

Fanpage akcji: https://www.facebook.com/BajkOLAndia

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:

Aleksandra Mikołajczyk: BajkOLAndia, czyli Gwiazdy w Centrum Zdrowia Dziecka - BlogStar.pl

 

Komentarzy: 3 dla “BajkOLAndia, czyli Gwiazdy w Centrum Zdrowia Dziecka

  1. dobra „robota” oby takich akcji dla chorych pacjentów było jak najwięcej. Na pewno umila im pobyt w szpitalu i pozwala zapomnieć o chorobie. Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>