BlogStar -> Anna Popek -> Co wpływa na naszą urodę?

Co wpływa na naszą urodę?

Co wpływa na naszą urodę i formę? Moim zdaniem tylko to, co robimy codziennie – czyli suma naszych nawyków. Przekonałam się wielokrotnie, że higiena życia, dobra dieta, trochę sportu i świeże powietrze czynią cuda – o ile korzysta się z nich codziennie. Czasem patrzę ze zdziwieniem na kobiety, które na co dzień palą papierosy, a potem wymagają od kosmetyczek efektu po jednym zabiegu. Albo na takie, które codziennie piją wino „do obiadu”, a potem zastanawiają się skąd wory pod oczami. Trzeba gospodarować naszym organizmem mądrze – jak jest okazja, to świętować, ale na co dzień raczej zalecałabym umiar i powściągliwość. Są jednak sytuacje, i to wcale nierzadkie, gdy po latach zaniedbań albo choroby, albo po prostu będąc w słabszej formie, potrzebujemy wsparcia technologii. I myślę, że wtedy należy skorzystać z tego, co nam daje nauka. Przy okazji mojej wizyty w gabinecie BeautyMed na Ursynowie rozmawiałam z dr Krzysztofem Mirackim, który jest jego szefem. To lekarz z dużym doświadczeniem, a poza tym pochodzi z mojego rodzinnego Bytomia, co jest dla mnie dodatkowym waloremSmile. Doktor opowiadał mi i pokazywał działanie lasera medycznego ICON. To najpotężniejsza, jeżeli idzie o parametry i opcje zabiegowe, platforma laserowa.

Anna Popek: Co wpływa na naszą urodę? - BlogStar.pl

W czym może nam pomóc laser? Okazuje się, że to ratunek dla tych, którzy maja problemy z trądzikiem różowatym, rumieniem, poszerzonymi naczynkami. ICON pomoże też w usuwaniu blizn, a także w zachowaniu młodości skóry – niweluje bowiem zmarszczki i zagęszcza w skórze kolagen. A to właśnie gęstość i jędrność skóry kojarzona jest z młodością i dobrym zdrowiem. Jako że nigdy nie udało mi się skorzystać z żadnej „serii” zabiegów – mój słomiany zapał i możliwości czasowe zazwyczaj każą mi zakończyć współpracę, czy to z masażystą, kosmetyczką, czy kimkolwiek innym już po drugiej wizycie. Zapytałam więc doktora, po ilu zabiegach laser zaczyna działać. Okazuje się, że efekty widoczne są od razu, choć może nie takie, o jakie by nam chodziłoSmile.  Kilka pierwszych dni po zabiegu lepiej nie planować wielkich wyjść. Twarz może być opuchnięta i zaczerwieniona. Trzeba odczekać. Za to potem, kiedy te  nieprzyjemne efekty miną – skóra rzeczywiście wygląda dobrze. Jest napięta i jakby pełniejsza, wygląda młodziej i znikają drobne zmarszczki. Zabieg dobrze wpływa na skórę pod oczami, likwiduje „doliny łez”. Ciekawym jest fakt, że wszędzie tam, gdzie dotarły mikrowiązki światła zaczynają się procesy regeneracyjne i stopniowo zaczyna się proces tworzenia kolagenu. Po kilku tygodniach efekt jest jeszcze lepszy, niż na samym początku i wtedy właśnie należałoby zabieg powtórzyć, by kolagenu mogło nam się utworzyć jeszcze więcej i by siatka włókien kolagenowych podtrzymująca naszą skórę była gęsta. Zabieg laserowy jest nieco bolesny, laser punktowo podgrzewa skórę do 60 stopni.

Anna Popek: Co wpływa na naszą urodę? - BlogStar.pl

Przy dobrych laserach są jednak specjalne głowice chłodzące, co pomaga przetrwać mało przyjemny proces. Dobrze by było, aby zabieg laserowy stał się impulsem do – nawet niewielkiej – korekty naszych codziennych zwyczajów, do tego, by wprowadzić dobre zmiany w naszym życiu dotyczące diety i pielęgnacji. Pozwolą one przedłużyć działanie lasera. I jeszcze jedna uwaga! Wybierzcie dobrze moment na laser. Trzeba bezwzględnie pamiętać o tym, by nie wychodzić na słońce, a więc przed wakacjami lub wyjazdem na narty nie wolno tego robić. Trzeba też pamiętać o kremach z filtrami i okularach przeciwsłonecznych w wypadku zabiegu pod same oczy, nawet jeżeli słońce nie jest ostre. Trzeba też nawilżać skórę dość lekkimi kremami. W pierwszych dniach po zabiegu, z uwagi na uwrażliwienie skóry, należy chronić się przed silnym wiatrem i mrozem czyli lepiej zostać w domu.

A jeszcze słowo o kolagenie… Jest taki stary, babciny sposób, ale potwierdzają go lekarzy naturoterapeuci, którym można uzupełnić działanie lasera. To jedzenie od czasu do czasu….. salcesonuSmile Kolagen w nim zawarty przyswaja się i też poprawia wygląd skóry. Ot takie mam na dziś dywagacje urodowe.

Anna Popek: Co wpływa na naszą urodę? - BlogStar.pl

 

Komentarzy: 4 dla “Co wpływa na naszą urodę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>