BlogStar -> Anna Popek -> Drogie Panie – do dzieła!

Drogie Panie – do dzieła!

Przemierzając kiedyś ulice Warszawy w poszukiwaniu sukni na Festiwal Kultury Kresowej (uwielbiam Kresy!), trafiłam do butiku Riny Cossack na Mokotowskiej.
„Dziwna nazwa” – pomyślałam.
Tym chętniej weszłam więc, by na własne oczy sprawdzić, kto to i co szyje. No i wpadłam po uszy! Bo projektantka, która kryje się pod tym pseudonimem, to zjawisko. Kiedy zapytałam, dlaczego odwołuje się do rodu Kossaków (tak myślałam, sądząc po nazwie),  odparła: „Ależ skąd! To nawiązanie do Kozaków – ich buntowniczej natury, zadziorności i charakteru.

Anna Popek: Drogie Panie - do dzieła! - BlogStar.pl

Kreacje, które wówczas oglądałam, były super kobiece, klasyczne, eleganckie. „Kozackie” zaś było podejście młodej projektantki do modowego rynku. Sama, bez koneksji, bez supersponsora, za to z dużą wiedzą. Rina (czyli Justyna Żmijewska) skończyła Wydział Tkaniny i Ubioru Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych i od kiedy się pojawiła na rynku, zdobywała nagrody na rozmaitych modowych przeglądach i festiwalach. Na wiosnę tego roku postanowiła dać jednak prawdziwy wyraz swojej buntowniczej naturze. Stworzyła kolekcje „Get up”. Jej hasło to „Pora wstać i podnieść bunt”.

Anna Popek: Drogie Panie - do dzieła! - BlogStar.pl

Spodobało mi się, bo nie tak dawno z Pawłem Łukasiakiem, Prezesem Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, rozmawialiśmy o sile buntu, o jej kulturotwórczym charakterze. Zaciekawiona zaczęłam przymierzać sukienki, choć wcale nie widziałam siebie w roli buntowniczki. I… spodobało mi się.

Anna Popek: Drogie Panie - do dzieła! - BlogStar.pl

Nigdy do końca nie wiemy, jaka natura w nas drzemie, prawda? A strój – jak nic innego – może wydobyć z nas określone cechy. Wierze w siłę autokreacji. Czy to będzie buntowniczka czy słodka „pani domu” – życie jest dla nas.

Anna Popek: Drogie Panie - do dzieła! - BlogStar.pl

Sami nadajemy mu kształt. Wiem, że brzmi to nieznośnie romantycznie, ale to działa. A więc Drogie Panie – do dzieła! Stwórzcie swój wizerunek we własnej wyobraźni, dobierzcie mu stroje, dodatki, pozycję, cechy charakteru zgodne z tym, o czym marzycie. A potem czekajcie tylko aż to się stanie…

Anna Popek: Drogie Panie - do dzieła! - BlogStar.pl

Anna Popek: Drogie Panie - do dzieła! - BlogStar.pl

Komentarzy: 10 dla “Drogie Panie – do dzieła!

  1. Pani Aniu, jak miło, że Pani odpowiada :) dziękuję, może rzeczywiście kiedyś się odważę 😉

  2. Olga, każda z nas może wejść do sklepu i kazać się obsłużyć. Ja wciąż nie mam odwagi, by wchodzic do tych najdrozszych, ale w ramach nowego podejścia do zycia- dlaczego nie? Mozna potraktować
    to jako ćwiczenie wzmacniajace charakter:)

  3. Niestety nie każda kobieta ma taki komfort, żeby sobie poszaleć w salonie projektantki. To chyba zarezerwowane dla VIP-ów….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>