BlogStar -> Bartek Jędrzejak -> Drugie życie choinki

Drugie życie choinki

Tradycyjnie w Wigilię w każdym domu stanie choinka. Jakoś przebolejemy święta bez śniegu. Ale święta bez choinki to nie są święta. Przystrojone drzewko, nawet malutkie to bożonarodzeniowy obowiązek. W wielu religiach istnieje tradycja drzewka świątecznego, które ma symbolizować szczęście, dostatek i płodność. Zgodnie z tradycją choinka powinna pojawić się w domu w Wigilię. Powinniśmy przystroić ją do południa, potem zacząć przygotowywać wieczerzę i wieczorem wspólnie z rodziną zasiąść do kolacji…

 Bartek Jędrzejak: Drugie życie choinki - BlogStar.pl

Ale co zrobić, żeby choinka stała jak najdłużej, pachniała i nie gubiła igieł i żeby cieszyła oko nawet do Trzech Króli?  Jest kilka sposób jak „przedłużyć życie choinki”:

 – Choinka po ścięciu „puszcza żywicę” i zakleja pień. Przez co nie może pobierać wody. Dlatego przed wstawieniem ją w stojak Bartek Jędrzejak: Drugie życie choinki - BlogStar.plnajlepiej małą piłką odciąć maksymalnie 5 cm pnia. To znaczy skrócić pień o 5 cm, żeby drewno było świeże.

– Stawiając choinkę w stojak , często oskrobujemy pień żeby się zmieściła. Tego też nie robimy bo przez tak oskrobany pieniek choinka nie może pobierać wody i usycha gubiąc igły.

– Stojak dopasowujemy do choinki a nie odwrotnie – najlepiej wybrać plastikowy stojak z możliwością dolewania wody. Tak żeby drzewko miało cały czas  świeżą wodę. W razie potrzeby zawsze można dolać wody.

-Przed wniesieniem do domu najlepiej zlać choinkę od góry do dołu wodą żeby nawilżyć igiełki. To też przedłuża jej żywotność.

 Bartek Jędrzejak: Drugie życie choinki - BlogStar.pl

 

Choinkę z doniczki możemy przesadzić do ogrodu. Drzewko nie lubi jednak nagłych zmian temperatury. Najpierw wystawmy choinkę z domu na korytarz, może na kilka dno do chłodnej piwnicy potem dopiero na dwór. To powinno pomóc. 

 

Tym razem krótko, technicznie i na temat…. Powodzenia….

 

Komentarzy: 3 dla “Drugie życie choinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>