BlogStar -> Olga Borys -> Dyletantyzm depilowany, czyli „Okolice bikini”

Dyletantyzm depilowany, czyli „Okolice bikini”

„Tak straszne rzeczy robią na Szekspira ( przyp.w teatrze) iż duszom zmarłych nie dają w pokoju Sądu Ostatecznego doczekać , bo się muszą te duszyczki w grobach przewracać , tak straszne rzeczy robią na Szekspira”- oto jedno z zawiłych zdań, które, jako obrażona religijnie w najwyższym stopniu radna, wypowiadam w tej sztuce. Czasami ten słowotok mojej postaci zdaje się nie mieć końca. Ona mówi i mówi, właściwie – to ja mówię i mówię, a pointa, do której zmierza wypowiedź, bywa zadziwiająca i niekoniecznie rozsądna .
„Okolice bikini” to komedia, którą napisał i wyreżyserował Maciej Kowalewski , o którym już pisałam w poście pt. „Był taki film…
Na Wkipedii znajdziecie taki opis Macieja: „polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, scenarzysta, pisarz, dramatopisarz i reżyser teatralny, dyrektor naczelny i artystyczny warszawskiego Teatru na Woli (2007-2010)”. Jak widać Bóg obdarował Maćka wieloma talentami, toteż z pokorą i ufnością oddałam się w jego ręce . Podobnie reszta drużyny, dlatego praca przebiegała bardzo sprawnie i udało nam się przygotować przedstawienie w półtora miesiąca .

Olga Borys: Dyletantyzm depilowany, czyli

Olga Borys: Dyletantyzm depilowany, czyli

Olga Borys: Dyletantyzm depilowany, czyli

Olga Borys: Dyletantyzm depilowany, czyli

Olga Borys: Dyletantyzm depilowany, czyli

Olga Borys: Dyletantyzm depilowany, czyli
Jak już wspomniałam, gram radną, której obraza jest głównym tematem sztuki. Mój problem próbują rozwiązać miejscowi policjanci: Miłek Reczek i Kuba Wons. W oględzinach scenariusza sztuki teatralnej, która tak bardzo poruszyła radną, biorą udział dwie kobiety- żona komisarza, pielęgniarka: Ewa Szykulska i barmanka z pobliskiego baru: Andżelika Piechowiak. Wszyscy bohaterowie nie grzeszą rozumem, choć, jak to zwykle bywa, są święcie przekonani o swej wszechstronnej inteligencji. Jest jeszcze syn komisarza i pielęgniarki, który w całym chaosie zdarzeń kumulujących się pod koniec sztuki, okazuje się osobą niespodziewanie rozsądną i nad wyraz, zważywszy jego młody wiek, świadomą siebie. Gra go Piotr Tołoczko. Podczas całego procesu twórczego ( no, dobra, trochę górnolotnie przywaliłam- chodzi mi po porostu o próby), Piotr nie tylko przygotowywał swoją rolę, był asystentem reżysera , ale jeszcze biegał do kawiarnianej sieciówki, żeby dostarczyć nam odpowiednią ilość kofeinowego płynu. Dopiero opici kawą zaczynaliśmy próbować – w myśl zasady ( zasłyszanej w kreskówce ), że kawa jest potrzebna dorosłym do porannego startu.
Podwójne zadanie miała także Andżelika Piechowiak. Oprócz grania roli beztroskiej barmanki, Andżela jest producentką naszego spektaklu (Agencja Produkcyjna Palma). Wspólnie z Maćkiem zaprosili do współpracy Kasię Kiersznowską, która zrobiła pomysłową scenografię, Asię Snopek, która przygotowała charakterystyczne kostiumy i zdolnego muzyka Bartka Dziedzica.
Acha, i jeszcze namówili Tytusa Hołdysa, żeby na próby i spektakle udostępnił nam swój odlotowy Klub Chwila. Taki skuteczny team!
To dzięki staraniom ww bandy, widzowie mogą oglądać „Okolice bikini”, śmiać się z bohaterów, oceniać ich wedle własnego uznania i mam nadzieję – nie odnajdywać w nich własnych cech czy słabości. Bo zawsze można to co wystające i niewygodne wydepilować!

Olga Borys: Dyletantyzm depilowany, czyli

Olga Borys: Dyletantyzm depilowany, czyli

Olga Borys: Dyletantyzm depilowany, czyli

Olga Borys: Dyletantyzm depilowany, czyli fot. Hubert Komerski

Pozdrawiam

Komentarzy: 6 dla “Dyletantyzm depilowany, czyli „Okolice bikini”

  1. ….Wszyscy bohaterowie nie grzeszą rozumem, choć, jak to zwykle bywa, są święcie przekonani o swej wszechstronnej inteligencji. …..:)zdanie …..hm …..uniwersalne

    np. niektórzy robią pasztet ,ale myślą ,że to szczyt artyzmu
    Ps .Lubię pani radość w oczach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>