BlogStar -> Aleksandra Mikołajczyk -> Dziecko w podróży powinno być bezpieczne!

Dziecko w podróży powinno być bezpieczne!

Rozpoczęły się wakacje i ruszyła ogólnopolska akcja społeczna „Bezpieczne dziecko w podróży”, której celem jest edukacja rodziców w zakresie bezpiecznego przewożenia dzieci samochodem, dotarcie do jak największej liczby rodzin zmotoryzowanych oraz zachęcenie rodziców, cioć, wujków, dziadków, sióstr etc. do analizy bezpieczeństwa dzieci w trakcie podróży. Projekt organizowany jest przez firmę Britax Römer, z którą miałam okazję współpracować przy ubiegłorocznej akcji charytatywnej BajkOLAndia. Dlatego w tym roku zaangażowałam się w ten społeczny projekt, by ponownie zrobić razem coś dobrego.

Aleksandra Mikołajczyk: Dziecko w podróży powinno być bezpieczne! - BlogStar.pl

BajkOLAndia

Co roku celem BajkOLAndii jest pomoc innym dzieciom. Każde z nich jest podopiecznym jednej z Fundacji działających w Polsce, którą zaprosiliśmy do współpracy. W poprzednim roku była to Fundacja Przyjaciółka i jej podopieczna, Natalka Nerwińska. Dziewczynka w 2011 roku ucierpiała w poważnym wypadku samochodowym, co w połączeniu z sepsą, doprowadziło ją do śpiączki. Przeżyła, ale w związku z wysokimi kosztami leczenia i rehabilitacji, potrzebuje ona pomocy ludzi dobrej woli. Marka Britax Römer wsparła akcję, za co ja i sama Natalka jesteśmy jej bardzo wdzięczne.

 Dziecko w aucie zawsze w foteliku

Jako kobieta aktywna, spędzam wiele czasu w samochodzie, jeżdżąc czasem kilka razy dziennie na spotkania. Moje bezpieczeństwo jest dla mnie niezwykle ważne, więc zawsze pamiętam o tym, aby zapiąć pasy czy przestrzegać obowiązującej prędkości na drodze. Dzięki temu, że przyłączyłam się do kampanii „Bezpieczne dziecko w podróży” uświadomiłam sobie również, jak ważne jest przewożenie dzieci w fotelikach samochodowych. Ambasadorzy akcji, tzn. Magda Modra, Ada Fijał, Paulina Chylewska, Monika Mrozowska oraz Krzysztof Wieszczek, którzy dzielnie wspierają tę inicjatywę, przekonali mnie, by nigdy nie przewozić dziecka bez dobrze dobranego fotelika.

 W dobrym foteliku jak w rajdówce

Kiedy byłam małym dzieckiem nikt nie myślał o tym, aby przewozić dziecko w foteliku. Teraz trochę tego żałuję. Miałam niedawno okazję jechać samochodem rajdowym z Wojtkiem Chuchałą i na własnej skórze poczułam, że odpowiedni fotel oraz pasy są absolutnie niezbędne! W dobrym foteliku, odpowiednio dopasowanym dziecko może poczuć się też jak ja w rajdówce i codzienna nawet krótka podróż może stać się niesamowita 😉

 Dumna pani nauczycielka

W ramach akcji zostały nagrane krótkie filmiki z Gwiazdami oraz dziećmi, które wcieliły się w rolę młodych dziennikarzy. Siedząc w foteliku samochodowym podczas jazdy, zadawały Ambasadorom pytania dotyczące bezpiecznej podróży. Byli to moi podopieczni, których uczę podstaw gry aktorskiej. Poradzili sobie niezwykle dobrze i jestem z nich bardzo dumna!

Aleksandra Mikołajczyk: Dziecko w podróży powinno być bezpieczne! - BlogStar.pl

Komentarzy: 2 dla “Dziecko w podróży powinno być bezpieczne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>