BlogStar -> Agnieszka Kaczorowska -> Dzień dobrego słowa

Dzień dobrego słowa

Dziś 13 marca

Przychodzi Wam pewnie na myśl „Dobrze, że to nie 13. w piątek!”. Nie, dziś czwartek, a na piątek 13. musimy poczekać do czerwca :). Ja nie wierzę w przesądy i uważam, że jeśli w takie dni dzieje się coś złego, to jest to zazwyczaj wytwór Waszej podświadomości. Tak bardzo przeżywacie tę datę, że sami przyciągacie do siebie niezbyt dobre wydarzenia. Spokojnie! Do czerwca jest dużo czasu, aby nad tym popracować i 13. w piątek zamienić na najpiękniejszy dzień w roku.

Liczba „13” dostała od świata pechową wizytówkę.

W samolotach często nie pojawiają się 13. rzędy, w hotelach nie ma pokoju numer 13, a w wieżowcach nie istnieje 13. piętro… Osobiście uwielbiam liczbę 13, ponieważ ma wyjątkową moc! Uważam jednak, że jest to dobra, pozytywna moc, która przynosi dużo szczęścia.

Kiedy tańczyłam i na turnieju dostawałam jako numerek startowy „13”, to wiedziałam, że świetnie wypadnę :.) Niestety w ogólnym przekonaniu, liczba ta kojarzona jest z brakiem szczęścia.

W związku z tym, Akademia Skutecznego Działania i jej twórczyni Pani Iwona Majewska-Opiełka przypisali 13. dniu każdego miesiąca specjalną nazwę, która niesie dla nas wszystkich pewne wyjątkowe zadanie. Jest to Dzień Dobrego Słowa. Przyłączam się do tego projektu całym sercem i zachęcam wszystkich, abyście i Wy to zrobili.

Agnieszka Kaczorowska: Dzień dobrego słowa - BlogStar.pl

Zadanie polega na tym, że tego dnia wszyscy bardzo uważamy na język, jakiego używamy. Ostrożnie wypowiadamy słowa, z których przecież składa się całe nasze życie. To przecież słowami przekazujemy informacje, komunikujemy się, określamy, opisujemy, zwracamy uwagę, chwalimy, zgadzamy się lub nie… To bardzo ważne, w jaki sposób to wszystko zrobimy. Poprzez słowa, jakich używamy tworzymy swoją własną rzeczywistość i możemy wybrać czy jest ona pozytywna czy też nie. Słowa są także czynnikiem, który wpływa na emocje, zarówno nasze, ale także innych ludzi. Może i tego dnia trzeba się trochę nadzwyczajnie kontrolować, ale jest to pierwszy krok do wyrobienia sobie fantastycznego nawyku posługiwania się pozytywnym językiem.

To oczywiste, że należy używać magicznych słów „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję”, ale czy rzeczywiście dużo ich pada z naszych ust? Mam na myśli zwłaszcza miejsca pracy, użytku publicznego czy wśród zupełnie nieznajomych ludzi.

Jako dzieci jesteśmy przestrzegani przed wulgaryzmami. Jako dorośli zwracamy uwagę naszym maluchom czy młodzieży, ale czy jako jednostki, z których Ci młodzi ludzie mają brać przykład, rzeczywiście przestrzegamy tej zasady?

Czy jesteśmy wdzięczni za to, co mamy i czy wyrażamy to na głos?

Czy prawimy sobie komplementy? Czy dostrzegamy i doceniamy drobne piękne rzeczy w innych ludziach? Czy sprawiamy sobie wzajemnie przyjemność słowami?

Czy szanujemy swoje ciało czy raczej zamiast „paznokcie” mówimy „pazury”, zamiast „głowa” – „łeb”, a zamiast „ręka” – „łapa”?

Czy zwracamy uwagę na styl, sposób, jakość wypowiadania się?

Mogłabym tu zadać jeszcze wiele kolejnych pytań… ale myślę, że te wystarczająco nadadzą Wam kierunek, w którym podążać każdego 13. dnia miesiąca.

Wierzę, że poprzez Dzień Dobrego Słowa zdejmiemy tą złą aurę z trzynastki, a pozytywna energia tego świata będzie się rozprzestrzeniać i zarażać wszystkich dookoła.

Życzę Wam cudownego 13 dnia miesiąca, pełnego dobrych słów!

Wszyscy macie wystarczającą siłę, aby podołać wyzwaniu!

Zobaczycie ile uśmiechów wywołają Wasze piękne słowa i jak wspaniałe będzie Wasze samopoczucie.

Czekam na relacje z tego dnia w komentarzach.

Z góry dziękuję i bardzo gorąco Was pozdrawiam!

Agnieszka Kaczorowska: Dzień dobrego słowa - BlogStar.pl

Komentarzy: 11 dla “Dzień dobrego słowa

 1. Agnieszka Kaczorowska

  Dziękuję Wam za to, że aktywnie komentujecie! :)
  Nie zawsze mam czas odpisać, ale staram się…

  @justyna z 21:39
  Kurteczkę zakupiłam w New Look’u. :) Pozdrawiam!

  @justyna z 20:40
  Nie studiuję obecnie. Zaczęłam studia, które porzuciłam, a do szkoły aktorskiej zdawałam pierwszy raz w zeszłym roku i się nie dostałam. Zobaczymy tym razem! :)

 2. Witaj bardzo serdecznie Agnieszko. Czy możesz mi podpowiedzieć gdzie mogłabym kupić taką sama kurtkę skórzaną jaką miałaś na imprezie Show Trends i chyba na zdjęciach jakie widzę powyżej. Bardzoooooooo proszę :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>