BlogStar -> Anna Popek -> Dzień radia

Dzień radia

Dzisiaj obchodzimy dzień Radia a – jako że uwielbiam pracę w radio – to chciałabym i z Wami swoja pasją się podzielić. Tak się złożyło, że po „Biegu po Nowe Życie” w Wiśle pojechałam prosto do Warszawy na Bal Dziennikarza.

Anna Popek: Dzień radia - BlogStar.pl

Nie uwierzycie, ale miałam dokładnie godzinę na to, żeby się przygotować na to wielkie wyjście. Jak zawsze niezawodna Prinii dokonała tego dzieła:). Sukienkę miałam z atelier „Dress Come True”, makijaż i fryzura to efekt błyskawicznej pracy Prinii. Zdjęcie zrobione tuż przed wyjściem z domu :)

Anna Popek: Dzień radia - BlogStar.pl

Efekt tego hulaszczego nieco trybu życia był taki, że się porządnie rozchorowałam i musiałam zostać w domu, gdzie z dużym upodobaniem słuchałam radia, czytałam książki i „nic nie robiłam”. Radio mimowolnie przekazuje informacje, nie skupia na sobie całej uwagi, słuchając radia uczymy się niemal bezwiednie. Uczymy się, pod warunkiem, że prezenterzy mówią z sensem i poprawnie i mają do powiedzenia coś więcej ponad to, kto wygrał w konkursie. Lubię wracać do czasów przedwojennych, bo wiem, że wtedy Polacy byli – niczego nam nie ujmując – jacyś tacy bardziej weseli – tak przynajmniej opisują naszych przodków książki z tamtych lat. W 1933 we Lwowie zaczęto nadawać audycję, której słuchała cała Polska – Wesoła Lwowska Fala. Jej słynni gospodarze –  Szczepcio i Tońcio nadawali wówczas ton, ich dowcipy powtarzano sobie nawzajem jako najlepsze kawały i byli prawdziwymi gwiazdami. Lwów w ogóle był ewenementem jeśli idzie o liczbę utalentowanych osób, która tam się urodziły i tworzyły. Mówi się o swoistym genius loci  tego miasta. Jeśli ktoś chciałby poznać kulturę i historię Lwowa i kresów nieco bliżej to szczerze polecam książkę „Kresowa Atlantyda” Stanisława Nicieji. Zapytajcie o nią w waszej osiedlowej bibliotece. Ale wracając do radia – za jego ojca uważa się Guglielmo Marconi, chociaż to Nikola Tesla w 1943 roku wygrał proces o autorstwo pomysłu na radio, niestety już pośmiertnie. W Polsce radiofonia ruszyła w 1925 roku kiedy to spółka Polskie Radio  S.A. wygrała przetarg na zagospodarowanie przestrzeni w eterze.

Anna Popek: Dzień radia - BlogStar.pl

Ale dlaczego uwielbiam pracę w radio? Bo  w przeciwieństwie do tej w telewizji jest prosta do  zorganizowania. Wynajduję sobie ciekawego gościa, dzwonię i zapraszam do studia i już! Co ważne, gość przychodzi prawie zawsze (w telewizji często odwołują się w ostatniej chwili!). Moi realizatorzy w Plusie są bardzo pomocni, zawsze uśmiechnięci i dobrze zorganizowani. Czasem przynoszę do studia jakieś dobre ciastka, czasem kabanosy – bo wiadomo – goście bywają głodni. Zawsze częstuję kawą lub herbatą. Razem w studio przeglądamy książki, o których mówimy, zdjęcia, płyty i szelest przewracanych kartek, stuknięcia filiżanek  słychać na antenie, dzięki temu słuchacze biorą udział w spotkaniu, w rozmowie, a nie tylko słuchają wywiadu.

Anna Popek: Dzień radia - BlogStar.pl

Goście radiowi są bardziej na luzie niż telewizyjni- nie muszą być wystylizowani, nie muszą być pomalowani, siedzą swobodnie i chcą mi coś ważnego powiedzieć. Zdarza się, że się wzruszają i płaczą i wtedy mi także trudno powstrzymać łzy. Częściej jednak na antenie słychać śmiech i dobrze, bo radość powinna zwyciężać smutek i w radiu i w życiu!

Anna Popek: Dzień radia - BlogStar.pl

Anna Popek: Dzień radia - BlogStar.pl

Komentarzy: 16 dla “Dzień radia

 1. Widziałam jak Pani biegała na nartach! Lubie pani audycje w radio i oglądam Pytanie na śniadanie :)

 2. Spotkanie z Gawlińskim było EXTRA! słuchałam. Uważam, że radio jest lepsze niż telewizja, jeśli chodzi o wywiady. Radiowe są zdecydowanie ciekawsze, może to kwestia atmosfery? Tez czekam na wywiad z Panią w roli gościa!

 3. Raphael Fonner

  I’m more than happy to find this site. I need to to thank you for ones time just for this wonderful read!! I definitely appreciated every little bit of it and I have you saved as a favorite to see new stuff on your web site.

 4. A ja lubię, jak gwiazdy zdradzają choć troszkę swoje sekrety, przyjemnie jest wiedzieć, że są normalni, żyją normalnie, chętnie bym posłuchała takiego wywiadu-rzeki z Panią Anią :)

 5. Chyba mało by się dało wyciągnąć od p. Ani w wywiadzie. : ) Ale kto wie.. Zależy od pytań. Bardzo cenię osoby, które chronią prywatność.

 6. Przyłączam się do tych, co chcą, żeby w audycji „Popek, kultura i gwiazdy” gościem specjalnym była …Anna Popek :), ciekawe co rozmówcy udało by się z Pani wyciągnąć, czy poradził by sobie równie profesjonalnie jak radzi sobie Pani :) Proszę przemyśleć nasze prośby :)

 7. Ja też bym chętnie posłuchał, jak Panią przesłuchują :):):) a o czym ? O wszystkim, jak Pani, o życiu, o młodości, o dzieciach, o miłości. Pozdrowienia w Walentynki:)

 8. W Wiśle byłam i widziałam! :) Bardzo fajnie, ze wzięła Pani udział w „Biegu…”
  Pozdrawiam.

 9. Radku, a co bys chciał o mnie wiedzieć? :)
  ps Gawlińscy i dla mnie byli zaskoczeniem na plus.Super ludzie!

 10. Ale sympatyczny wpisik. Radio to jest to. A pani jakoś tak miło i sympatycznie zawsze prowadzi w Plusie!

 11. Też słuchałem audycji z Gawlińskim, zaskakująca :), a może kiedyś to ktoś Panią by przepytał w tej audycji? Mogłoby być ciekawie :) Pozdrawiam

 12. Pani Aniu, a z kim najbliższa audycja? Słuchałem rozmowy z Robertem Gawlińskim i przyznam, że po niej zmieniłem o nim zdanie a nawet go polubiłem. Odkryła Pani jego drugą, pozytywną twarz :)

 13. Bardzo lubię Pani audycje w radiu. To jest fajny czas, sobota przedpołudnie, mam czas żeby sobie pogotować. Zamykam sie w kuchni, włączam radio i gotuję w Pani towarzystwie. Dziekuje za sobotnie spotkania :)

 14. Fajna to praca w radio ! Gratulacje , życzę samych sukcesów na antenie i wspaniałych gosci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>