BlogStar -> Anna Popek -> Gala BCC

Gala BCC

Dawno już nie słuchałam muzyki filmowej wykonywanej przez orkiestrę symfoniczną na żywo. Taka okazja nadarzyła się podczas Gali BCC .

Anna Popek: Gala BCC - BlogStar.pl

fot. photostone.eu

Przeboje światowej muzyki filmowej wykonywał Chór i Orkiestra Filharmoników Śląskich z Katowic pod dyrekcją Janusza Powolnego. Motywy muzyczne były znane, często wykorzystywane, a jednak czasem trudno było mi skojarzyć z jakiego pochodzą filmu. Na szczęście wyświetlano tytuły:)

Anna Popek: Gala BCC - BlogStar.pl

fot. photostone.eu

 

I tak z zachwytem wysłuchałam romantycznej melodii z „Ojca Chrzestnego”, cudownej, lekkiej muzyki ze „Śniadania u Tiffanego” i pompatycznej nieco melodii z „Gwiezdnych wojen”. To był dopiero początek. Potem był czas na wręczanie nagród. Przyznać trzeba, że na XXII edycji Liderów Polskiego Biznesu goście dopisali: Tadeusz Mazowiecki, Jerzy Buzek, Janusz Onyszkiewicz, Janusz Steinhoff.

Anna Popek: Gala BCC - BlogStar.pl

fot. photostone.eu

Janusza Steinhoffa  do Nagrody Specjalnej BCC nominował jeden ze współzałożycieli Business Center Club, członek rady organizatorów generał Leon Komornicki. Ta nominacja i nagroda to powód do dumy, dla wszystkich Ślązaków – w tym dla mnie! bo Steinhoff pochodzi z bardzo dobrej, śląskiej rodziny, jest propaństwowcem, dla którego rozwój gospodarczy i siła Państwa polskiego  jest priorytetem. I choć brzmi to jak hasło wyborcze to jest to prawda. Poza tym to po prostu po ludzku dobry człowiek.

 

Anna Popek: Gala BCC - BlogStar.pl

fot. photostone.eu

Jedną z nagród otrzymał Tony Blair, a odebrał ją w jego imieniu ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce, Robin Barnett. Ale w nagraniu przesłanym przez ex premiera Wielkiej Brytanii padły miłe dla Polaków słowa – doceniono naszą energię, pracowitość i prorynkowe działania organizacji pozarządowych.

Wśród osób nagrodzonych Medalem Solidarności Społecznej znalazł się Stanisław Kowalski – założyciel Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Ucieszyłam się, bo trochę im kiedyś pomagałam. Robią wiele dobrego dla potrzebujących pomocy dzieci.

Anna Popek: Gala BCC - BlogStar.pl

 

Anna Popek: Gala BCC - BlogStar.pl

Prezes BCC, Marek Goliszewski, mógł chyba czuć dumę z pracy organizacji, której przewodzi.

Teraz trochę o strojach. Napisane było w zaproszeniach black tie, a więc strój bardziej uroczysty niż biznesowy, ale mniej elegancki niż white tie. Dla mężczyzn to proste, zakładają czarny garnitur, białą koszulę, czarny krawat lub muszkę.

 

Anna Popek: Gala BCC - BlogStar.pl

fot. photostone.eu

Ale kobiety?! Niektóre panie przyszły w długich balowych sukniach z odkrytymi ramionami, a inne w garsonkach.

Anna Popek: Gala BCC - BlogStar.pl

fot. photostone.eu

Jedne z pań założyły czarne proste sukienki, ale widziałam też kobiety w sukniach bardziej wieczorowych. Myślę jednak, że wszyscy dobrze się bawili. Było to wszak święto przedsiębiorców – a nie urzędników, fiskusa czy Państwa – i to oni byli najważniejsi.

Anna Popek: Gala BCC - BlogStar.pl

Komentarzy: 13 dla “Gala BCC

 1. Stój „black tie” to dla mężczyzny smoking, biała koszula i czarna muszka. Dla kobiet zaś długa suknia bez tiulów i balowych ozdób, szpilki oraz biżuteria. Krótkie koktajlowe sukienki i krawaty są w tym przypadku gafą!

 2. Though I’m a paper book holdout, my own e – Book offerings outsell my
  paper books by way of a ratio of ten-to-one.
  In order to have your website on Google for the chosen search
  phrase, you should optimize your website. Other search engines like google sprang up like mushrooms however it wasn’t a long time before Google had
  a stranglehold online, setting itself up via powerful algorithms because arbiter of
  website quality and importance.

 3. No i proszę, okazuje się, że z wizyty na imprezie też można napisać parę słów ciekawie i na temat. Niech się uczą w pismach kolorowych :) Pozdrawiam i czekam na następne

 4. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” faktycznie robi bardzo dużo dobrego, wiem z doświadczenia… Medal dla Pana Prezesa jak najbardziej zasłużony.

 5. No gala rzeczywiście pełen wypas. Faktycznie, nie wiadomo jak się ubrać na tego typu imprezy, dlatego ten wpis jest cenny, bo rozjaśnia co nieco.

 6. Pani Aniu,
  Pięknie ma Pani zrobione włosy, tak sie powinna Pani czesać do Pytania na śniadanie, lubię jak Pani prowadzi ten program:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>