BlogStar -> Agnieszka Kaczorowska -> Grudniowa tęsknota

Grudniowa tęsknota

Gdy w grudniu przychodzi wolny wieczór, w domu zapalone świeczki, pachnie choinka, światełka i inne ozdoby tworzą wyjątkową atmosferę, a w tle świąteczna muzyka, to przychodzi tesknota…

agnieszka_kaczorowska_1135

Ten miesiąc to taki czas, kiedy z jednej strony możemy zrobić go najpiękniejszym miesiącem w roku, bo już nie ma kolejnego ☺, a z drugiej bardzo dużo podsumowujemy, myślimy co się udało w te 12 miesięcy, a co nie, czego się nauczyliśmy i czego sobie życzymy na kolejny rok.

Tęsknimy.

Często tęsknimy za latem i słońcem, bo na zewnątrz pochmurno i zimno.

Tęsknimy za tymi wszystkimi pięknymi chwilami, które są już wspomnieniami. 

Tęsknimy za pięknymi słowami, które nie raz stawiały nas na nogi. A także za długimi rozmowami, które rozwiązywały problemy, prowadząc do tego czego naprawdę pragnęło nasze serce.

Tęsknimy za miejscami, w których byliśmy choć na chwilę lub na dłużej.

Tęsknimy za tymi, którzy odeszli, ale tęsknimy też za tymi, na których jeszcze czekamy. 

Tęsknimy za tym i za tymi co kochamy. Tęsknimy za miłością, która czasem jest w pokoju obok, czasem oddalona kilometry, a czasem po prostu ukryta w naszych sercach.

agnieszka_kaczorowska_1138

Co zrobić z tym poczuciem tęsknoty?

Warto sobie czasem popłakać, bo to uwalnia emocje, a lepiej je puścić niż trzymać w środku…

A potem!

Warto wiedzieć, że zimne dni i chmury są potrzebne, abyśmy jeszcze bardziej cieszyli się ze słońca i ciepła.

Wszystkie chwile, które należą już do przeszłości są tylko i aż wspomnieniami. Warto je mieć w swojej pamięci, ale tworzyć teraźniejszość na nowo. Każdy dzień to nowy początek i wszystko zależy jak ty chcesz go spędzić i przede wszystkim z kim.

Wszelkie piękne słowa należy pamiętać, jeśli nas budują, ale nie przyzwyczajać się do nich, tylko ciągle słyszeć je na nowo. Do rozmów tych miłych i tych mniej dobrze jest tworzyć nową przestrzeń, aby zawsze serce mogło pokierować nas na odpowiednią drogę.

Do każdego miejsca można wrócić i warto jeśli będzie nam tam dobrze, ale czy nie wspaniale jest odkrywać ciągle nowe, aby czuć, widzieć, poznawać więcej?

Dobrze jest mieć w sercu tych, którzy dla nas wiele znaczyli, ale dobrze jest też pozwolić sobie zrobić miejsce, dla tych którzy mają tam się dopiero znaleźć. Jak wiele chcesz mieć wolnego miejsca? Kogo ma tam już nie być? A kto ma się tam znaleźć? To Ty decydujesz. Tylko Ty.

Tęsknota jest bardzo mocno połączona z uczuciem miłości. Każdy z nas ma jej w sobie bardzo dużo. Jest to miłość do siebie, do świata i do innych ludzi. Warto w tym grudniowym czasie, zadać sobie pytanie czy kocham siebie, a także co i kogo jeszcze szczerze kocham? Warto wykrzyczeć to głośno lub po cichu napisać. Warto, bo warto kochać.

agnieszka_kaczorowska_1136

Pozwalając sobie na radość z tego co się dzieje wokoło w ten zimowy czas, na chwile, które tworzycie każdego nowego dnia, na dawanie i otrzymywanie pięknych słów, na odkrywanie nowych miejsc i nowych ludzi, na prawdziwą miłość, pozwalacie sobie na to, aby zrobić grudzień najpiękniejszym miesiącem tego roku!

Ja go takim robię. I choć tesknota się czasem wdziera w ten grudniowy wieczór, pokazując co jest dla mnie naprawdę ważne, to wiem, że to najpiękniejszy czas tych całych dwunastu miesięcy. ☺

 

Komentarzy: 3 dla “Grudniowa tęsknota

  1. Witaj Agnieszko,

    Piękny wpis. A za czym Ty tak tęsknisz? Bo ja tęsknię za Twoimi tanecznymi występami w Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami. Chciałabym abyś występowała w najbliższej edycji. To będzie podobno ostatnia edycja tego programu w Polsacie. Cieszę się, że chociaż będzie Cię można zobaczyć podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów na Polsacie.

    Serdecznie Cię pozdrawiam,
    Aleksandra

  2. Wzruszyłaś mnie Agnieszko wiesz ? Naprawdę pięknie to napisałaś. Kiedy będzie filmik z odpowiedziami na nasze pytania ?

  3. Obserwuje Cie , jak prawie każdy Polak od wielu lat – i cudownie jest widzieć jak przechodzisz kolejne fazy swojej metamorfozy. Z aktorki , dziecięcej stałaś sie dziewczyna , potem piękna kobieta – następnie dowiedziałem sie ze jestes uzdolniona i utytułowana tancerka. Tak etapami odkrywam Ciebie – a ten dzisiejszy wpis był kolejnym etapem odkrywania prawdziwej Ciebie. Ciekawy jestem ile tajemnic jeszcze w sobie skrywasz? Widze ze jestes wrażliwa , romantyczna kobieta – dla ktorej ważne jest uchwycenie tej ulotnej chwili fragmentu naszego życia. Pomimo ciągłego biegu, znajdujesz czas by sie na chwile zatrzymać ,złapać przelatującą chmurkę – i napoić nią swoja dusze. Przed chwila przeczytałem na Twoim blogu piekne słowa , tak inne od otaczającej mnie rzeczywistości. Zainspirowałam mnie – rownież sie zatrzymałem – odrzuciłem wszystko co było wokół mnie i zanurzyłem sie w te myśli. Nostalgia, nasycona optymizmem – bardzo ciekawie i płynnie udało Ci wpłynąć na mój nastrój. Powinnaś wiecej publikować – prosze pisz, bo na pewno nie tylko mnie sprawisz tym duża przyjemność. Dziękuje Ci za ta chwile i prosze o wiecej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>