BlogStar -> Agnieszka Kaczorowska -> Jesienne wariacje

Jesienne wariacje

Cześć Kochani,

Mamy jesień! Hip-hip hurrra!!!

Osobiście uwielbiam tę porę roku, bo…

Bo jest kolorowo, a kolory łączą się z emocjami i cudownie, gdy życie jest kolorowe, pełne wszystkich emocji. „Emocje nie mogą rzucić swojej roboty“ (cytat z filmu „W głowie się nie mieści“) i dlatego żadne nie są złe. Wszystkie są potrzebne. Bez nich nie uczylibyśmy się o sobie tak wiele.

Bo deszcz plącze się ze słońcem, czyli dokładnie tak jak w życiu. Wspaniale mieć dziecięcą fascynację z obserwacji dorosłości. Patrzeć na to jak rzeka życia cały czas płynie niczym sinusoida, raz na dole, raz na górze, raz ulewa, grzmoty, burze, a raz pełne słońce, idealna pogoda pełna blasku

Bo spadają liście, co oznacza, że natura daje sobie czas na zmianę. Zrzuca to co już niepotrzebne, aby odpocząć, pomarznąć chwilę zimą i odrodzić się na wiosnę. Każdy z nas ma swoje pory roku w życiu, nie są często spasowane z tymi ustalonymi, mogą trwać zdecydowanie dłużej, ale każdy ma swoją jesień co jakiś czas, czyż nie?

Bo powietrze pełne wiatru, a ten kojarzy mi się z siłą, energią i oddechem. Siła jest niezbędna do tego, aby działać i każdy ma jej w sobie na potęgę, tylko czasem trzeba czasu, aby ją z siebie umieć wydobyć. Energia to coś co jest w ciągłym przepływie. Krąży w nas, krąży między ludźmi, krąży między Niebem, a Ziemią. No a oddech… ach, oddech jest pierwotny i jest jedyną potrzebą człowieka, bez której nie jesteśmy w stanie przetrwać kilku minut, co oznacza, że jest też najlepszym pokarmem czy lekarstwem. Gdy nie wiesz co może pomóc… to na pewno, pierwsze co, będzie to oddech!

Bo temperatura umiarkowana i daje poczucie pewnej harmonii. Nie jest za gorąco, nie jest za zimno… jest w sam raz! A zrozumieć, że to jak jest właśnie TERAZ jest w sam raz, to ogromny sukces, który osiąga niewielu.

Bo uśmiech znaczy więcej! Nie da się ukryć, że otoczenie trochę bardziej senne, zasmucone, zniechęcone… i wtedy uśmiech znaczy więcej. Gdy latem uśmiechają się wszyscy, tak jesienią uśmiechają się Ci co potrafią, To sztuka, ale warto nabyć umiejętność szczerego uśmiechu bez powodu. Nawet gdy nam się nie che, to właśnie ten uśmiech może wywołać mnóstwo powodów do kolejnego i kolejnego i kolejnego uśmiechu… a przy okazji uśmiechnie się jeszcze kilka osób i wszyscy poczują się wspaniale. Chociaż przez chwilę. A to przecież o te chwile chodzi!

Jesień.

Uwielbiam tę porę roku, bo obrazuje ważne prawdy życiowe, naturalne predyspozycje, procesy i zachowania. Dlatego właśnie jesień jest piękna… i życie piękne jest!  

14483513_10205967360377565_2100009297_n

Komentarzy: 4 dla “Jesienne wariacje

  1. Witaj Agnieszko,

    Przepięknie opisałaś jesień. Mam pytanie gdzie można obejrzeć drugą etiudę pt. „Wspomnienie”, którą w lipcu br. nagrywałaś z Kamilem Kuroczko?

    Serdecznie Cię pozdrawiam,
    Aleksandra

  2. Świetny wpis :) Mam pytanie, kiedy odpowiesz na te ostatnie pytania, które można Ci było zadawać w jednym z ostatnich wpisów? Bo czekam na nie :)

  3. Ależ ładnie to napisałaś trochę poetycko. Ja trochę bardziej wolę wiosnę, ale na jesień zawsze wracają do mnie wspomnieni tych pierwszych lat szkolnych jako, że jestem na studiach wrzesień zawsze wolny i fajny czas na rozmyślania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>