BlogStar -> Aleksandra Mikołajczyk -> „Klimatyzowane” buty

„Klimatyzowane” buty

Rozpoczęła się kalendarzowa jesień, w sklepach znikło już obuwie letnie, a na półkach zamiast klapek i sandałów pojawiły się kozaki i czółenka. Letnia pogoda z wysokimi temperaturami powoli odchodzi do lamusa, więc czas najwyższy rozejrzeć się za obuwiem, które będzie odpowiednie na zbliżające się chłodniejsze dni. W związku z tym z przyjemnością przyjęłam zaproszenie na prezentację nowej kolekcji obuwia marki Caprice na sezon jesień – zima, która niedawno odbyła się w Warszawie.

NOWE BUTY, 25 LAT DOŚWIADCZENIA

Buty Caprice po raz pierwszy odkryłam pół roku temu, kiedy miałam okazję zobaczyć wiosenno – letnią kolekcję tej marki, z której wybrałam kilka par w moich ulubionych pastelowych kolorach. Zachwyciło mnie wykonanie obuwia, jego jakość i obecna w nich klimatyzacja… 😉 Myślałam, że to nowość na polskim rynku, ale jak zaczęłam szukać informacji na temat producenta nowo wybranych butów, okazało się, że mój zachwyt nie jest przypadkowy, ale poparty ponad 25-cio letnim doświadczeniem. Dowiedziałam się, że firma Caprice z siedzibą w Niemczech założona została w roku 1990, a od 1994 obecna jest w Polsce… Caprice produkuje rocznie ponad 3.000.000 par butów, specjalizuje się w skórzanym obuwiu damskim, stworzyła i opatentowała m.in. system klimatyzacji OnAIR, który jest dostępny wyłącznie w butach marki Caprice.

1

BUTY ON AIR Z KLIMATYZACJĄ

„Walking on air” to hasło butów Caprice. Mówi się, że to obuwie z klimatyzacją. Jak to możliwe? Jak to działa? Czym jest technologia OnAIR? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania zajrzałam na stronę producenta i tam znalazłam szczegółowe wyjaśnienie. Okazuje się, że nazwa OnAIR najlepiej i najkrócej opisuje opatentowaną przez Caprice technologię. Bazuje ona na podpatrzonej w naturze budowie „plastra miodu”, której zalety wykorzystuje się w lotnictwie i lotach kosmicznych. We wnętrzu buta umieszczona jest właśnie taka struktura w formie około 300 połączonych ze sobą ściankami małych zbiorniczków z powietrzem, które dzięki systemowi perforacji cyrkuluje w trakcie chodzenia, odprowadza wilgoć z buta, w lecie chroni przed przegrzaniem a w zimie przed chłodem od podłoża. Konstrukcja sprawia, że tylko około 30% powierzchni stopy opiera się na podłożu, a aż 70% jest wprost „zawieszone” w powietrzu! Nic więc dziwnego, że buty te są tak wygodne, a chodzenie w nich to czysta przyjemność.

2

Warto też wiedzieć, że w najnowszej kolekcji Caprice zastosowano po raz pierwszy specjalnie profilowane wkładki z systemem OnAIR, które w razie potrzeby można wyjąć. Takie rozwiązanie pomaga podwyższyć komfort w trakcie chodzenia, pozwala na ewentualne zwiększenie objętości buta oraz szybsze odparowanie wilgoci po zdjęciu obuwia. To jest super rozwiązanie, zwłaszcza, że często przy intensywnym chodzeniu i wysokich temperaturach nogi puchną. Może być to dokuczliwe zwłaszcza latem w Polsce, jak również w ciepłych krajach. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie tą marką rośnie na całym świecie. Obuwie Caprice z powodzeniem sprzedawane jest nie tylko w całej Europie. Od ponad roku funkcjonuje sklep firmowy Caprice w Dubaju, marka znana jest w Ameryce i w Japonii, oczywiście również w Polsce. No cóż… na całym świecie mogą mieć takie buty – mam je też ja :)

3

DO SUKIENEK I DO SPODNI

Oddychające buty Caprice są idealne zarówno do sukienek, jak i do spodni, co widać na załączonych zdjęciach. 😉 Z doświadczenia wiem, że nie tylko ładnie wyglądają, ale też świetnie się sprawdzają podczas wakacyjnych podróży. Ja moich „różowych pantofelków i srebrnych tenisówek” nie oszczędzałam na wakacjach i schodziłam w nich niejedno chorwackie miasteczko. Dzięki nim moje stopy nie pociły się nawet w upale. Kolekcja wiosenno – letnia zdała egzamin. Teraz czas na „chodzenie w powietrzu” przez jesień i zimę w modnych i zgrabnych brązowych oficerkach.

Link do strony: www.caprice.pl

4

Komentarzy: 4 dla “„Klimatyzowane” buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>