BlogStar -> KONCERT „DEKADY ESTRADY. Miks polskiego beatu na 60-lecie”

KONCERT „DEKADY ESTRADY. Miks polskiego beatu na 60-lecie”

20 czerwca na warszawskim Podzamczu zabrzmi miks elektroniki i wielkich polskich przebojów a na scenie pojawią się: Urszula Dudziak, Halina Frąckowiak i Ania Rusowicz w towarzystwie didżejów z Soul Service i Break Da Funk. Wspólnie wprowadzą publiczność w radosny, funkowy klimat podczas wyjątkowego koncertu „Dekady Estrady”. To jedno z najważniejszych wydarzeń trwającego właśnie jubileuszu 60-lecia Stołecznej Estrady i ukłon w stronę barwnej historii polskiej muzyki rozrywkowej.

 Koncert „Dekady Estrady” odbędzie się 20 czerwca o godz. 21.30 na scenie głównej Wianków nad Wisłą. To autorski projekt przygotowany przez didżejów z Soul Service i Break Da Funk: DJ Spike’a, Ojca Karola i Cpt. Sparky. Niepowtarzalne spotkanie tradycji z nowoczesnością w soulowo-funkowej estetyce rozkołysze publiczność. Zagra sekcja dęta: Piotr Ziarek i Marcin Gańko, a za instrumentami perkusyjnymi zasiądzie Jarek Kulik.

 BlogStar: KONCERT „DEKADY ESTRADY. Miks polskiego beatu na 60-lecie” - BlogStar.pl

Przesłuchaliśmy setki polskich nagrań i wyselekcjonowaliśmy najlepsze piosenki ostatnich sześciu dekad. Razem tworzą unikatową kompozycję – mówi Michał Lipka z Soul Service. – Uwielbiamy szukać starych, dobrych numerów. Dbamy o zachowanie oryginalnych brzmień, mamy dziesiątki płyt winylowych i to one będą fundamentem naszego występu.

 Soul Service zaprosił do współpracy wyjątkowe wokalistki. Urszula Dudziak zaśpiewa słynną „Papaję”, Halina Frąckowiak „Wodo, zimna wodo” z tekstem Ernesta Brylla, a Ania Rusowicz „Ślepą Miłość”. – Piosenki tamtych lat do dziś zachwycają pięknymi tekstami i autorską aranżacją. To rzadkość we współczesnej muzyce pełnej komputerowych brzmień – mówi Halina Frąckowiak. – Dla mnie wiele z tych przebojów to kompozycje doskonałe, muzyczne dzieła sztuki – dodaje Ania Rusowicz. Urszula Dudziak darzy szlagiery ogromnym sentymentem: – Chyba nie znam osoby, której nie porwałby do tańca Jerzy Połomski i jego  „Bo z dziewczynami”. Piosenki tamtych lat do dziś mnie wzruszają.

 BlogStar: KONCERT „DEKADY ESTRADY. Miks polskiego beatu na 60-lecie” - BlogStar.pl

BlogStar: KONCERT „DEKADY ESTRADY. Miks polskiego beatu na 60-lecie” - BlogStar.pl

BlogStar: KONCERT „DEKADY ESTRADY. Miks polskiego beatu na 60-lecie” - BlogStar.pl

fot. materiały prasowe

Podczas koncertu zabrzmi w sumie 18 kultowych utworów wśród nich: „Luciola” zespołu Maanam, „Tak tak, to ja” Obywatela GC, „Sen o Warszawie” Czesława Niemena czy „Pejzaż miasta” Czerwonych Gitar. Choreograficzną oprawę show stworzą energetyczni tancerze z grupy Warszawski Funk oraz Art Project Ballet pod kierunkiem Mateusza Polita. Układy sceniczne zostaną wzbogacone o pokazy akrobatyczne, a w warstwie wizualnej zobaczymy kolaż archiwalnych obrazów z życia Warszawy lat 60, 70 i 80-tych i nowoczesnych grafik i animacji.

 Koncert „Dekady Estrady” jest jednym z najważniejszych wydarzeniem przypadającego w tym roku 60-lecia Stołecznej Estrady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>