BlogStar -> „Lion. Droga do domu” – Nicole Kidman w filmie o odwadze i sile miłości

„Lion. Droga do domu” – Nicole Kidman w filmie o odwadze i sile miłości

Tajemnicza Grace z poruszającego, eksperymentalnego obrazu Larsa von Triera „Dogville”, czy niezapomniana Virginia Woolf z filmu „Godziny”, za rolę której otrzymała zasłużonego Oscara. Nicole Kidman to niewątpliwie jedna z najbardziej charakterystycznych współczesnych aktorek, która stworzyła przeszło 60 zjawiskowych kreacji aktorskich.  Australijską gwiazdę będziemy mogli oglądać w kinach już od 2 grudnia w jej najnowszym filmie „Lion. Droga do domu”.

1

Kidman wciela się w prawdziwą postać – Sue Brierley, która zaadoptowała małego hinduskiego chłopca. Ten, gdy dorośnie, zapragnie odszukać swą prawdziwą rodzinę…

Nicole Kidman w filmie 'Lion. Droga do domu', fot. Forum Film Poland 10 7

Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć wiele. Nie zna swojego nazwiska ani adresu. Zdany jest wyłącznie na siebie. W pewnym momencie jednak jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako dorosły mężczyzna, posiadając zaledwie strzępy wspomnień, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.

2 6

9

Reżyser filmu Garth Davis, po spotkaniu z Brierley w jej domu w Tasmanii wiedział już, że Nicole Kidman  będzie idealną aktorką do tej roli – Spędziłem sporo czasu z Sue i pewnego dnia mnie olśniło. Tak, to powinna zagrać Kidman, bo ma w swej osobowości coś bardzo zbliżonego do Sue. Nicole jest nie tylko stuprocentową profesjonalistką, ale jednocześnie niezwykle wrażliwą, pełną empatii osobą.

8 11

Kidman, która sama jest matką adoptowanych dzieci powiedziała, że film ten jest jej „listem miłosnym” do nich. – Moja bohaterka, Sue, pełna jest bezwarunkowej miłości, jest głęboko macierzyńska, co jest piękne – dodała. W sieci pojawił się już zwiastun filmu:

„Lion. Droga do domu” zadebiutuje na dużym ekranie już 2 grudnia. Wybierzecie się do kina?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>