BlogStar -> Literacka premiera: „Wyśnione miejsca”

Literacka premiera: „Wyśnione miejsca”

Nowość na rynku wydawniczym. Już 17 sierpnia w księgarniach zadebiutują „Wyśnione miejsca” – błyskotliwa powieść fantasy, a zarazem jedna z najbardziej oczekiwanych premier literatury młodzieżowej.

wysnione_box_empikowy

Siódma powieść w karierze Brenny Yovanoff, utalentowanej autorki książek z gatunku „young adult fiction”, przenosi nas w świat z pogranicza jawy i snu. Jej bohaterka Waverly Camdenmar wiedzie z pozoru doskonałe, lecz w istocie boleśnie nudne życie. Jest atrakcyjna, ma popularnych przyjaciół, najlepsze oceny w szkole i świetne wyniki w sporcie. A jednak z jakiegoś powodu każdej nocy zagłusza myśli bieganiem do utraty tchu. Kiedy się budzi, by jak co dzień wrócić do swojej poukładanej rzeczywistości, zastanawia się, jak wyglądałby jej świat, gdyby zrzuciła maskę, którą nosi za dnia.

Marshal Holt jest dokładnym przeciwieństwem Waverly. Jego codzienna rutyna nie polega na spotkaniach rady studenckiej i zdobywaniu świetnych ocen, ale samotnym upijaniu się w parku i prowadzeniu życia szkolnego outsidera. Właśnie mają go wyrzucić ze szkoły, ale Marshal o to nie dba. Nic nie ma dla niego znaczenia, w końcu jest nikim – niewidzialnym cieniem ludzi takich jak Waverly. On też na co dzień nosi maskę. Czuje więcej niż chciałby przyznać przed samym sobą, zmaga się z ciężarem, o którym inni nie mają pojęcia.

2

I wtedy pewnej nocy Waverly i Marshall spotykają się… we śnie. Jest to miejsce, gdzie oboje mogą być sobą. I gdzie dotyk wydaje się równie prawdziwy jak na jawie. Kiedy wzejdzie słońce, nic już nie będzie takie samo. Waverly będzie musiała zdecydować, czy warto zaryzykować wszystko dla chłopaka, który zdaje się ledwie istnieć. Czy oboje odważą się swoje wyśnione miejsca zamienić na rzeczywistość?

Powieść, która na półkach polskich księgarń pojawi się już 17 sierpnia, poleca Waszej uwadze Klaudia Halejcio. Losy Waverly i Marshalla pochłonęły ją do tego stopnia, że nie przerywała lektury nawet odpoczywając na plaży: – Ta powieść jest jak sen, z którego nie chciałam się obudzić. Hipnotyzująca, seksowna i tajemnicza… Mój wakacyjny must have!

13876583_1189237104455723_504244329588360207_n

1

Nie możemy się doczekać premiery!

Komentarzy: 8 dla “Literacka premiera: „Wyśnione miejsca”

  1. kupiłam ksiązkę na dworcu, przeczytalam w trakcie podrózy do Gdańska. Cudowna!!!!! Koniecznie napisz o innych takze

  2. Ksiązka podobała mi się, ale zaskoczył mnie koniec. Niemiej jednak – 9/10. tez polecam. Pozdrowienie z Katowic!

  3. Kupiłam i przeczytałam. bardzo fajna ksiazka. Dzięki Klaudia:). Poecaj częściej jakies nowości:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>