BlogStar -> Aleksandra Mikołajczyk -> Łódź Miastem Kobiet

Łódź Miastem Kobiet

Pod koniec maja odbyła się czwarta edycja Festiwalu Łódź Miastem Kobiet, w której miałam okazję uczestniczyć. Tegoroczna edycja, przebiegająca pod hasłem „Kobiety świata i okolic”, obfitowała w różnorodne wydarzenia artystyczne w tym muzyczne, teatralne i literackie. Jak co roku organizatorzy zapewnili dużą dawkę artystycznych przeżyć przygotowując premiery, koncerty, gale mody czy spotkania z gwiazdami, które nieczęsto można spotkać w łódzkich instytucjach. W tym roku zaproszono m.in. Omenę Mensah, Joannę Jabłczyńską, Ilonę Adamską i mnie.

Aleksandra Mikołajczyk: Łódź Miastem Kobiet - BlogStar.pl

Choć w Łodzi jestem dość regularnie na studiach dokotoranckich, to faktycznie w łódzkich teatrach czy ośrodkach kultury bywam raczej rzadko, dlatego z przyjemnością przyjęłam zaproszenie do udziału w tym festiwalu. Do Łodzi jednak na wydarzenie jechałam z małym lękiem… Zastanawiałam się, czy pojawią się ludzie na widowni i czy będą chcieli wziąć udział w moim krótkim wykładzie na temat aktorstwa połączonym z szybkim warsztatem.

Aleksandra Mikołajczyk: Łódź Miastem Kobiet - BlogStar.pl

Na szczęście moje obawy okazały się bezpodstawne.

Widownia szybko zapewniła się głównie kobietami (choć byli w tym towarzystwie również mężczyźni :) ), które chciały dowiedzieć się czegoś więcej na temat mojej pracy i poznać kilka praktycznych wskazówek aktorskich.

Aleksandra Mikołajczyk: Łódź Miastem Kobiet - BlogStar.pl

Według mnie było fantastycznie – zabawnie, ale też merytorycznie. Udało mi się przedstawić zgromadzonym ogólny zarys pracy aktora nad rolą, przeprowadzić rozgrzewkę ciała, pokazać podstawowe ćwiczenia dykcyjne i opowiedzieć o procesie analizy tekstu, który jest niezbędny przed rozpoczęciem prób na scenie.

 Ogromne zaangażowanie i chęć widzów do poznania sztuki aktorskiej dodała mi skrzydeł.  Myślę, że przeprowadziłam wartościowe szkolenie, które zwróciło uwagę obecnych na podstawowe pytania, które aktor powinien zadać sobie przed rozpoczęciem pracy nad rolą. Mam nadzieję, że zainspirowałam obecnych do działania i wprowadzenia moich wskazówek do pracy na scenie, ale też po prostu do życia na co dzień.

Aleksandra Mikołajczyk: Łódź Miastem Kobiet - BlogStar.pl

Warsztat, z tego, co słyszałam dał też zgromadzonym Paniom sporo energii. Ja również dzięki temu spotkaniu naładowałam baterie. Dziękuję J Mam nadzieję, że spotkamy się w Łodzi za rok podczas piątej edycji Festiwalu, na którą już teraz zapraszam.

Aleksandra Mikołajczyk: Łódź Miastem Kobiet - BlogStar.pl

Komentarzy: 3 dla “Łódź Miastem Kobiet

  1. Nie jestem i nigdy nie byłam zdeklarowaną feministką. Uwielbiam mężczyzn – świetnie czuję się w ich towarzystwie.
    Ja też bywam słabą kobietką, która lubi jak się nią facet opiekuje. :)

  2. ewidentnie jest pani feministką – tylko o kobiecej sile pani pisze a ja czasem lubie być np. słabą kobietką żeby facet się mną opiekował

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>