BlogStar -> Liber -> Łosoś bałtycki… nie norweski

Łosoś bałtycki… nie norweski

Łosoś bałtycki… nie norweski i nie hodowlany. Tak, to możliwe – ale tylko dla nielicznych, wytrawnych „graczy”. Jednym z nich jest Marek Szymański, redaktor miesięcznika „Wędkarski świat” i wielki specjalista szczególnie jeśli chodzi o duże ryby. W ostatnich dniach kręciłem się w okolicach Trójmiasta gdzie często jeżdżę tworzyć, postanowiłem więc zadzwonić i tym sposobem o pięknym wtorkowym świcie wypłynęliśmy pontonem z Helu na pełne morze. Tak – pontonem, to było już kilka dni po prima aprilis. Pogoda dopisała, Bałtyk był przyjazny jak jezioro, przez większość dnia można było łapać promienie słońca, choć wiatr na wodzie jest zawsze.

liber_polowy1

 Poławianie łososi to sport dość ekstremalny, wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Ja, choć łowię ryby od zawsze, czułem się jak typowy ” turysta”.  Metoda trollingu „łososiowego” wymaga wielu specjalistycznych patentów, jako że łowimy duże ryby w dużej wodzie wszystko jest … duże. Wabiki, przynęty, sporo sprzętu. Na jednej jednostce ciągnęliśmy za sobą 9 zestawów!!! Przez blisko 12 godzin pływaliśmy bez brania a ja, po nieprzespanej nocy (musiałem dojechać na 5.30 rano do Helu) byłem bliski wyczerpania. Jednak kiedy podjęliśmy decyzję że wracamy, nastąpiło potężne branie. Kilkadziesiąt metrów za pontonem zobaczyłem pięknego łososia, wyskakującego ponad taflę wody. Pięknie to wyglądało szczególnie w promieniach zachodzącego słońca. Po kilku minutach pozowaliśmy do zdjęcia, sesja jednak nie trwała długo bo nastąpiło drugie branie. Dzień uratowany, dwa blisko metrowe piękne łososie to doskonały happyend:) Wspaniała przygoda, w mojej głowie cały czas ten piękny dzień i bezkres morza… Muszę tam wrócić :)

liber_polowyliber_polowy2Liber: Łosoś bałtycki... nie norweski - BlogStar.pl

Liber: Łosoś bałtycki... nie norweski - BlogStar.pl

Liber: Łosoś bałtycki... nie norweski - BlogStar.pl

Liber: Łosoś bałtycki... nie norweski - BlogStar.pl

Liber: Łosoś bałtycki... nie norweski - BlogStar.pl

Komentarzy: 4 dla “Łosoś bałtycki… nie norweski

  1. Witaj. Czy mógłbyś mi pomóc? Proszę o kontakt na mój @ z góry dziękuję i wesołych świąt życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>