BlogStar -> Agnieszka Kaczorowska -> Łyżwy vs Rolki

Łyżwy vs Rolki

Wybór

Każdy z nas, zawsze i wszędzie ma prawo wyboru. Dostaliśmy wspaniałą moc wolnej woli. Należy to sobie uświadomić i mądrze z tego korzystać.

 Za oknem stuprocentowa zima. Mróz. Śnieg po kostki i ciągle sypie. W taką pogodę marzą nam się kuligi, lepienie bałwana, bitwy na śnieżki, sanki, narty, a także łyżwy. W dużych miastach nie zawsze jest możliwość skorzystania z prawdziwych zimowych atrakcji, ale w tym roku nasza stolica się naprawdę postarała. Jak zapewne wszyscy wiecie na Stadionie Narodowym w Warszawie z początkiem stycznia otworzyli lodowisko. Odwiedziłam to miejsce, bo nie wyobrażam sobie nie skorzystać z okazji pojeżdżenia na stadionowej płycie :)

 Niewiele osób wie, że jak byłam malutką dziewczynką, bardzo chciałam jeździć na łyżwach figurowo. Oglądałam w telewizji konkursy i pokazy. Zachwycałam się tą formą ruchu i najbardziej podobały mi się zawsze występy par. Już wtedy czułam jakąś magię w pięknych układach tańczonych do muzyki. Zaczęłam uczęszczać na zajęcia, ale po krótkim czasie zrezygnowałam, ponieważ instruktorka krzyczała na mnie, a ja reagowałam płaczem. Bardzo się zniechęciłam, ale dzięki temu zaczęła się moja sportowa przygoda z tańcem. Cudowny zamiennik stał się moją pasją i bez reszty się temu poświęciłam.

 Agnieszka Kaczorowska: Łyżwy vs Rolki - BlogStar.pl

Teraz tylko hobbistycznie uwielbiam założyć łyżwy i poślizgać się po lodowisku, ale nadal uważam, że to piękny sport, a także fantastyczna forma ruchu dla każdego. Przy okazji zawsze jest mnóstwo zabawy! :)


 

Natomiast wiosną odpowiednikiem łyżew są rolki – sport, który uprawiany systematycznie świetnie modeluje sylwetkę. Potrzeba do niego jednak odpowiedniego miejsca, bo nie po każdym chodniku da się pojechać.

Agnieszka Kaczorowska: Łyżwy vs Rolki - BlogStar.pl

Na Stadionie Narodowym jest wyznaczone miejsce również dla rolkarzy. Super nawierzchnia sprawia, że jazda jest niesamowicie przyjemna. Rolki są mimo wszystko o wiele bardziej stabilne od łyżew, ale… co kto lubi! 😉

 

 

 

A Wy co wybieracie? Łyżwy czy rolki?

 

No właśnie „co wybieracie?”. Chcę napisać jeszcze kilka słów na temat, od którego zaczęłam…

Niby jest to oczywiste, że ciągle dokonujemy wyborów – od rzeczy banalnych po trudne sprawy, ale czy te wybory są dobre i czy świadomie podejmujemy decyzje?

Nie ma wyborów złych, jeśli są one zgodne z naszym sumieniem i głosem wewnętrznym. Dostajemy pewien bodziec, na który naszym zadaniem jest zareagować. Należy pamiętać, że pomiędzy tymi dwoma ogniwami zawsze jest nasz WYBÓR. To my jesteśmy panami naszego losu i to my kreujemy swoją rzeczywistość. Od dokonywanych wyborów zależy dalszy ciąg wydarzeń. Czy to nie wspaniałe, że mamy taką moc? Teraz czas, żeby zacząć mądrze jej używać.

 „Wybieraj miłość, nie nienawiść.

Wybieraj śmiech, nie płacz.


Wybieraj tworzenie, nie niszczenie.

Wybieraj wytrwałość, nie rezygnację.

Wybieraj pochwałę, nie obmowę.

Wybieraj uleczanie, nie zadawanie ran.

Wybieraj dawanie, nie kradzież.

Wybieraj działanie, nie gnuśność.

Wybieraj rozwój, nie gnicie.

Wybieraj modlitwę, nie przeklinanie.


Wybieraj życie, nie śmierć.”

 To fragment książki Og Mandino „Największy Cud Świata”, którą polecam wszystkim przeczytać!

 Tymczasem  zostawiam Was z tematem do przemyślenia na dziś i na każdy kolejny dzień. Zachęcam do zatrzymywania się w każdym możliwym momencie i powiedzenia sobie „hej, mam wybór!” i dokonywania świadomych decyzji.

 Agnieszka Kaczorowska: Łyżwy vs Rolki - BlogStar.pl

Ściskam zimowo i życzę miłego ślizgania lub rolkowania – wybór należy do Was. 😉

Aga

Komentarzy: 9 dla “Łyżwy vs Rolki

  1. nie wiedziałam, że trenowałaś łyżwiarstwo… była to także moja dziecięca pasja czy zaczynałaś w Marymoncie Warszawa na Torwarze? czy to był jeszcze jakiś wczesniejszy etap, w stylu szkółki a nie klubu? Pozdrowienia :-)

  2. ja wybrałam rolki, bo zdecydowanie mniej ludzi niż na łyżwach, ale żałuję, że nie spotkałam tam Ciebie, fajnie jeździsz!!

  3. Łyżwy na zimowym narodowym – czemu nie, ale podobno mnóstwo ludzi tam i nie ma komfortu jazdy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>