BlogStar -> Agnieszka Kaczorowska -> Majowy Dzień Dobrego Słowa

Majowy Dzień Dobrego Słowa

Dokładnie dwa miesiące temu pisałam Wam o Dniu Dobrego Słowa , który wypada każdego 13. dnia miesiąca. Zatem dziś też mamy Dzień Dobrego Słowa.

 Miesiąc temu odwiedziłam z tym projektem Szkołę Podstawową nr 158 im. Jana Kilińskiego w Warszawie, aby opowiedzieć uczniom o idei, zachęcić do używania pozytywnego języka oraz do rozpowszechniania wśród dorosłych.

 Agnieszka Kaczorowska: Majowy Dzień Dobrego Słowa - BlogStar.pl

Jeszcze przed moją wizytą w szkole odbyły się 2 konkursy: klasy IV-VI miały za zadanie stworzyć Kodeks Kulturalnego Ucznia, a klasy młodsze Kącik Dobrego Słowa w swoich salach. Prace dzieci zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Niesamowite jest jak się do tego przyłożyły i jak fajnie rozumieją ideę DDS. Prace ocieniałam i ogłosiliśmy wyniki.

Agnieszka Kaczorowska: Majowy Dzień Dobrego Słowa - BlogStar.pl

 Przygotowałam dla uczniów prezentację, w której zawarte było czym jest Dzień Dobrego Słowa, kiedy wypada i dlaczego akurat wtedy; razem z dziećmi wymienialiśmy wszystkie miłe, uprzejme, dobre słowa oraz wyrażenia, a potem zastanawialiśmy się w jakich sytuacjach możemy je zastosować. Odbył się także mini konkurs na zjedzenie kawałka cytryny i jak najszybsze uśmiechnięcie się, za co zwycięzcy otrzymali po naklejce i cytrynowym cukierku.

 Agnieszka Kaczorowska: Majowy Dzień Dobrego Słowa - BlogStar.pl

Cytryna jest naszym logiem i ma za zadanie przypominać, że nasze słowa mają ją osłodzić. Pozytywny język, kulturalne zwroty, uprzejme komentarze, to wszystko narzędzia, którymi możemy budować pozytywną energię tego świata. Dzień Dobrego Słowa ma nam dawać dodatkową możliwość i motywację do zmiany.

 Agnieszka Kaczorowska: Majowy Dzień Dobrego Słowa - BlogStar.pl

Dzieci z warszawskiej Szkoły Podstawowej mają już ogromną wiedzę, ale teraz pora, aby wcielić to w życie, dlatego już dziś wychodzimy całą grupą na Stare Miasto, będziemy na pewno na pl. Zamkowym, aby rozdawać DOBRE SŁOWA i wyciągać je także z innych ludzi; będziemy propagować Dzień Dobrego Słowa i zachęcać do pamiętania o tym każdego miesiąca.

Dołączycie się?

 Agnieszka Kaczorowska: Majowy Dzień Dobrego Słowa - BlogStar.pl

Życzę Wam dziś samych cudownych chwil, samych pozytywnych myśli i przede wszystkim samych dobrych słów !!!

 

Komentarzy: 8 dla “Majowy Dzień Dobrego Słowa

  1. Mam do Ciebie pytanie, kiedy urodziło się twoje dziecko? Bo pamiętam te nagranie w pytaniach śniadaniowych, gdzie byłaś w ciąży, albo niektóre odcinku klanu, gdzie nie pokazywali Ci brzucha. Odpisz proszę, bo jestem ciekawa ile już twój bąbelek ma latek i czy to chłopiec czy może dziewczynka :)

    Pozdrawiam :)

  2. Świetna akcja, bardzo popieram :) Cieszę się, ze istnieje coś takiego i dzieci chętnie biorą w tym udział. Gratuluję Agnieszko :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>