BlogStar -> Izabela Zwierzyńska -> Maroko

Maroko

Po pobycie w tym kraju, jawi mi się ono jako miejsce kontrastów.

Dotyczy to sytuacji materialnej obywateli, kolorów, kuchni oraz kultury. Zacznijmy zatem od początku, Marrakesz – miasto, które przychodzi do głowy jako pierwsze, kiedy pomyślimy o Maroku. Tu zderzają się ze sobą dwa światy – tradycyjny, stosujący się do reguł religii oraz europejski. Niektórzy chodzą tu w tradycyjnych zasłaniających sporo dżelabach, inni (i nie chodzi tu tylko o turystów) ubierają się tak jak my. W Marrakeszu znajdziemy tradycyjny targ – souq, z przyprawami, wyrobami artystycznymi, tradycyjnymi kapciami tzw. babouche, owocami, przygotowywanym na miejscu jedzeniem i… z zaklinaczem węży. Jednak w Marrakeszu może być też bardzo ekskluzywnie. Hotele i restauracje spełnią wymogi nawet najbardziej wymagającego podróżnika, a kluby powitają muzyką na żywo śpiewaną przez lokalne „Gwiazdy” oraz pokazami choreograficznymi. Dla mnie prawdziwa bomba!

Izabela Zwierzyńska: Maroko - BlogStar.pl

mam na sobie: okulary Prada, bluzka: Dorothy Perkins

Izabela Zwierzyńska: Maroko - BlogStar.pl

Izabela Zwierzyńska: Maroko - BlogStar.pl

Izabela Zwierzyńska: Maroko - BlogStar.pl

I choć Marrakesz jest zderzeniem tradycji z nowoczesnością, najlepszy tego przykład znajdziemy w Casablance. To tu przenikają się kultury, a miasto sprawia wrażenie dużej metropolii z wysokimi budynkami i szybkim tempem życia. Ale może tu być również relaksująco – wystarczy pójść na plażę! 

Izabela Zwierzyńska: Maroko - BlogStar.pl

Izabela Zwierzyńska: Maroko - BlogStar.pl

Choć nad morze lepiej będzie udać się do Agadiru, a jeszcze lepiej pojechać kilka kilometrów dalej i dostać się do Paradise Beach w Taghazou. Tam możecie zakosztować surfingu! Moim zdaniem stanie się on moim ulubionym sportem letnim!

REWELACJA! A jeśli wolicie spokojnie pospacerować wąskimi uliczkami nad brzegiem Atlantyku i kupić coś wyjątkowego od lokalnych artystów idealne będzie nazywana przez niektórych „bohemian city” – Essaouira.

Izabela Zwierzyńska: Maroko - BlogStar.pl

moja stylizacja: sukienka Lana Nguyen, okulary Prada

W kuchni marokańskiej smaki mieszają się ze sobą w sposób niepowtarzalny! Ale o tym osobny post, bo jak zawrzeć opis najbogatszej kuchni świata w kilku zdaniach?! W kolejnych postach zaproszę Was też na podróż po opisanych powyżej miastach uwzględniając atrakcje, dokładne miejsca, które warto odwiedzić oraz moje wrażenia oraz na post o skarbach Maroka – tu spodziewajcie się informacji o oleju arganowym, który stał się ostatnio bardzo popularny. Tymczasem mam nadzieję, że zostawiam Was z niedosytem i głodem na więcej!

Izabela Zwierzyńska: Maroko - BlogStar.pl

Komentarzy: 7 dla “Maroko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>