BlogStar -> Marta Guzowska: Przeżyłam romans z Mario Yblem

Marta Guzowska: Przeżyłam romans z Mario Yblem

Specyficzny klimat małego miasteczka, makabryczne odkrycia archeologów i mroczna historia antywampirycznych obrzędów w tle. Nowy thriller Marty Guzowskiej fascynuje i niepokoi zarazem, przywodząc na myśl duszną atmosferę bestsellerowych powieści Stephena Kinga. Z autorką rozmawiamy m. in. o tym, co ją inspiruje oraz jak to się stało, że pani archeolog została pisarką.

1

Małe miasteczko pod Warszawą, tuż przed Dniem Wszystkim Świętych. Archeolodzy dokonują makabrycznego odkrycia antywampirycznych pochówków z okolic X wieku. Poczynania naukowców budzą oczywiście stanowczy sprzeciw lokalnego proboszcza, który podburza mieszkańców, głosząc tezy o rzekomym obudzeniu „Złego”. Co ciekawe, odkopane szkielety giną wkrótce w niewyjaśnionych okolicznościach, a na nagrobkach pojawiają się satanistyczne hasła. Makabryczny żart, czy wyrachowana próba wywołania paniki wśród mieszkańców? A może maczały w tym palce jakieś nadprzyrodzone siły? Wtedy do akcji wkracza on – nieprzeciętnie inteligentny antropolog Mario, który od lat swoim cynizmem i brutalną szczerością irytuje wszystkich wokół i… rozkochuje w sobie miliony czytelniczek. Tak zaczyna się najnowszy thriller Marty Guzowskiej „Czarne Światło” – skomplikowana opowieść, pełna niespodziewanych zwrotów akcji i charakterystycznego dla autorki czarnego humoru. Stał się on znakiem rozpoznawczym głównego bohatera serii, który ironią i egocentryzmem potrafi zrazić do siebie każdego. Nihilista, cynik i genialny antropolog Mario Ybl powraca, by tym razem zmierzyć się z własną przeszłością i głęboko skrywanymi lękami.

Jak przebiega proces konstruowania tak drobiazgowo utkanej fabuły, czy Mario był wzorowany na serialowym doktorze Housie oraz dlaczego fascynują nas dranie – o tym i wielu innych rzeczach rozmawiamy z autorką „Czarnego Światła”, Martą Guzowską:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>