BlogStar -> Anna Popek -> Mazowsze Medi Spa

Mazowsze Medi Spa

Od zawsze uważałam że uroda i zdrowie są efektem synergii. Jeden element cudów nie zdziała, ale kilka owszem. Ruch na świeżym powietrzu, dobre jedzenie, zdrowa woda, masaże, zabiegi kosmetyczne  i na końcu miłe towarzystwo i muzyka – i po kilku dniach jesteśmy jak nowo narodzeni. Postanowiłam odwiedzić Mazowsze Spa w Ustroniu w czasie ferii zimowych zachęcona tym, że filozofią ich działania jest właśnie kompleksowa dbałość o zdrowie i odnowa biologiczna na wysokim poziomie.

 Anna Popek: Mazowsze Medi Spa - BlogStar.pl

Poza tym, mimo słabej zimy na niektórych stokach  w Ustroniu był jeszcze śnieg – a moje córki chciały pojeździć na desce – a   na niektórych panowała już wiosna i te można było zdobywać piechotą, co z kolei ja bardzo lubię.  Pojechała z nami moja mama tak więc trzy pokolenia kobiet wyruszyły na południe.

 Anna Popek: Mazowsze Medi Spa - BlogStar.pl

To, co zobaczyłyśmy na miejscu przerosło nasze oczekiwania. Widać, że  „Mazowsze  ” właściciele traktują z miłością. Każdy element tutaj współgra i pasuje. Hotel – położony nad potokiem Jaszowiec z widokiem na Palenicę jest pięknie odnowiony i nowoczesny. Przy wejściu rzeźba dziewczynki- pierwsza sugestia, ze piękno kobiet jest tu otoczone szczególną troska.

Zacznijmy jednak od jedzenia- bo to właśnie jest kluczowe dla naszego zdrowia.

 Anna Popek: Mazowsze Medi Spa - BlogStar.pl

Do wyboru jest kilka diet- dieta dr Bardadyna z jego pysznymi koktajlami, dieta wegetariańska, wegańska, lekkostrawna, dieta 1600 kcal, 1200 kcal i normalna.  Na stołach herbaty ziołowe ,których picie zaleca się miedzy posiłkami. Dla chętnych wykłady na temat zdrowego stylu życia, między innymi dr Tołpy.

Ruch- codziennie rano na sali rozgrzewka i lekka gimnastyka. Po śniadaniu wymarsz w góry. Jako młoda dziewczyna schodziłam niemal cały Beskid Śląski i Cieszyński. Potem miałam krótka przerwę- jakieś 20 lat:) i wreszcie znowu stanęłam na beskidzkim szlaku. Uczucie , gdy lekko zmęczona weszłam na szczyt jest naprawdę nie do podrobienia. Trzeba pokonać drogę  w góry, by go doświadczyć. Dotleniłam się przy tym za wszystkie czasy, co po leniwej nieco zimie w Warszawie mój organizm naprawdę docenił.  Weszliśmy na Równicę, a drugiego  dnia na Orłową. 

 Anna Popek: Mazowsze Medi Spa - BlogStar.pl

 Woda- ważna jest ta do picia i ta do kąpieli. Do każdego posiłku  na stole w dzbankach podawano wodę alkalizowaną. Zazwyczaj jesteśmy  zakwaszeni na skutek zjadania zbyt dużej ilości mięsa  i cukru. Woda zasadowa dobrze reguluje odczyn ph organizmu.

Strefa AQUA – uwielbiam pławić się w wodzie- już Wam chyba o tym pisałam, a tutaj  znalazłam wszystko, co do szczęścia potrzebne. Basen z wodą bez chloru za to oczyszczany nowoczesną technologią Grandera, jacuzzi zewnętrzne z widokiem na Czantorię w dzień i rozgwieżdżone niebo w nocy oraz prawdziwy rarytas, bodaj jedyne takie w Polsce  jacuzzi z białymi jonami. Dzięki specjalnej dyszy do wody w tym jacuzzi wprowadzane są jony srebra, które działają bakterio- i grzybobójczo, silnie regenerują skórę, wygładzają drobne zmarszczki i pięknie odżywiają włosy. Kąpiel  w białych jonach trwa pół godziny , dzięki przeszklonym ścianom basenu  czujemy się jak w głębi lasu, bo tuż za szybą rysują się podświetlone sosny i świerki.

 Anna Popek: Mazowsze Medi Spa - BlogStar.pl

 W strefie AQUA można także skorzystać z sauny mokrej,  suchej i infrared, jest grota solna i mała kawiarenka. Kawa na basenie po porannej kąpieli to prawdziwa przyjemność.

 Anna Popek: Mazowsze Medi Spa - BlogStar.pl

 I jeszcze rehabilitacja- w domu nie zawsze jest czas by zadbać o kręgosłup, a co drugi Polak w zasadzie powinien. Ja w każdym razie na pewno. Trafiłam do pana Łukasza- znakomitego rehabilitanta, który nazwy mięśni i ścięgien wymieniał z prędkością karabinu maszynowego. Znał się na rzeczy, wiedział gdzie nacisnąć, gdzie rozmasować i dlaczego boli.  Obiecałam sobie, że po powrocie będę ćwiczyła. Zaczynam od jutra:)  W zasadzie tych atrakcji w „Mazowszu” wystarczyłoby na cały tydzień. Chciałam jednak pokazać dzieciom Cieszyn więc wybraliśmy się na wycieczkę. Czy wiecie ,że rotunda na banknocie 20-to złotowym to właśnie zabytek cieszyński? Rotunda romańska na Wzgórzu Zamkowym. Obowiązkowa do zobaczenia oprócz tego jest Studnia Trzech Braci ,a do zjedzenia i lekkiego złamania diety -ciastko w Kawiarni Muzealnej.  Gdybyście chcieli pojechać  do Ustronia, to po drodze możecie jeszcze zwiedzić zamek w Pszczynie ale to już zupełnie inna historia…

Komentarzy: 14 dla “Mazowsze Medi Spa

  1. Byłem widziałem i nie polecam tego SPA. Tylko w jednym Jacuzzi używają tych „cudów „. W każdym kolejnym wraz z basenem jest CHLOR!!!

  2. Nie byliśmy (jeszcze) w „Mazowszu Medi Spa”, ale ta relacja jest na tyle interesująca, że się tam na pewno wybierzemy z przyjaciółmi. Wiemy od znajomych, że wszystko wygląda dokładnie tak zachęcająco, jak pisze Pani Ania. Zazdrościmy udanego pobytu i pozdrawiamy serdecznie !

  3. Jaka szkoda, że się nie spotkaliśmy….. musi Pani wcześniej zapowiadać gdzie jedzie, żeby można było przyjechac i Panią poznać!!!

  4. Pani Aniu, gratuluję wyboru. Dla mnie osobiście Mazowsze Medi & Spa w Ustoniu to moje miejsce na ziemi, do którego wracam średnio raz w miesiącu (o dłuższych pobytach już nie wspominam). Cudowna atmosfera, wspaniala obsluga i wysoki standard za rozsądne pieniądze. W piątek 21 lutego br. udalo mi sie Panią spotkać przy śniadaniu.
    Pozdrawiam serdecznie prosto z Bytomia!

  5. taka uroda i figura to skarb, to chyba trzeba mieć w genach Pani Aniu – prześlicznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>