BlogStar -> Mercure Kraków Stare Miasto – mariaż historii i nowoczesności

Mercure Kraków Stare Miasto – mariaż historii i nowoczesności

Kraków – magiczne miasto słynące z niepowtarzalnego klimatu artystycznej bohemy; miasto, do którego za każdym razem wraca się z sentymentem. Należy do ścisłej czołówki miejsc najchętniej odwiedzanych przez polskich turystów, które staje się coraz bardziej popularne również poza granicami naszego kraju. O tym, że do Krakowa trzeba choć raz pojechać, nie musimy chyba nikogo przekonywać. Podpowiadamy tymczasem, gdzie po przyjeździe do niegdysiejszego miasta królów warto się zatrzymać.

20 października miało miejsce uroczyste otwarcie usytuowanego w samym centrum miasta czterogwiazdkowego hotelu Mercure Kraków Stare Miasto – nowego miejsca na turystycznej mapie stolicy Małopolski. Dlaczego jest to hotel wyjątkowy? Zaprojektowany i zbudowany z godnym podziwu rozmachem, zaprasza gości do swoistej zabawy z historią, odważnie kompilując historyczne akcenty z nowoczesnym designem.  

Lobby hotelowe_II

Apartament

Nie bez przyczyny na motyw przewodni wystroju wnętrz wybrano epokę Jagiellonów, z którą Kraków wciąż jest najbardziej kojarzony. Od progu witają nas więc portrety dwóch najznamienitszych dam polskiego renesansu – mianowicie Barbary Radziwiłłówny i Elżbiety Harbsbużanki, które to portrety stanowią powiększenie miniatur z XVI w. autorstwa Cronacha Młodszego. Tuż obok znajduje się wyjątkowy multimedialny obraz przedstawiający królową Barbarę. Do stylu epoki nawiązują również meble – goście mogą odpocząć w fotelach stylizowanych na trony, dywany nawiązują z kolei do dekoracyjnych arrasów, którymi wyściełane były podłogi na Wawelu. W każdym pokoju na jednej ze ścian znajduje się zaś tapeta inspirowana XVI-wieczną litografią przedstawiającą wizerunki Królowej Bony i Zygmunta Starego.

Lobby hotelowe_I Lobby hotelowe_IV Lobby hotelowe_III

Pokoj_II Pokoj_III

Obok trójmiejskiego hotelu ibis Gdańsk Stare Miasto, liczący 198 przestronnych pokoi krakowski Mercure został zaprojektowany według zasad tzw. „zielonego budownictwa”, mogąc poszczycić się certyfikatem Breeam. Jest on również dostosowany do potrzeb gości biznesowych, oferując przestrzeń konferencyjną, a konkretnie 5 sal, które można dowolnie aranżować dzięki ruchomym ścianom.

Lobby konferencyjne_II

Lobby konferencyjne_I

Podczas ceremonii otwarcia hotelu Mercure Kraków Stare Miasto na gości czekało wiele niespodzianek, m.in. koncert popularnej wokalistki Natalii Nykiel oraz pokaz mody młodych projektantów z krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, którzy swoimi odważnymi projektami udowodnili, że wyobraźnia w dziedzinie mody jest nieograniczona, podobnie jak wyobraźnia projektantów wnętrz. Tradycyjne przecięcie wstęgi przez organizatorów zostało poprzedzone licznymi przemówieniami i podziękowaniami. Głos zabrał m.in. Laurent Picheral, CEO AccorHotels w Europie Centralnej i Wschodniej, który podkreślił, że jak dotąd nigdzie na świecie nie spotkał się z takim zaangażowaniem i wyjątkową pasją zespołu włożoną w realizację projektu

scena z: Sabina Bartyzel, Urszula Chincz, Laurent Picheral, Gilles Clavie, fot. Łepecki Michał/AKPA

od lewej: Sabina Bartyzel, Urszula Chincz, Laurent Picheral, Gilles Clavie, fot. Łepecki Michał/AKPA

scena z: Laurent Picheral, fot. Łepecki Michał/AKPA

Laurent Picheral, fot. Łepecki Michał/AKPA

IMG_7630 IMG_7883 fot.JustynaMajewska.maciaga.pl1173 IMG_7745

Doskonała lokalizacja, wysoki standard i dostosowana do magicznego krakowskiego otoczenia wyjątkowa aranżacja wnętrz sprawiają, że pobyt w mieście królów dla gości nowego hotelu Mercure będzie z całą pewnością niezapomniany.

Nie możemy się doczekać następnej wizyty!

fot.JustynaMajewska.maciaga.pl1019

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>