BlogStar -> Olga Borys -> Moja mała heroska

Moja mała heroska

Ponad metr włosów i wszystko na mojej głowie! Przepraszam, chyba nieprecyzyjnie się wyraziłam – na głowie mojej córki. To o jej piękne i baaaardzo długie włosy mi chodzi. Ale moja dziewięciolatka nie umiała ich sama pielęgnować, więc mycie, suszenie, czesanie, fryzowanie w wygodne warkocze i unikanie podstępnych kołtunów to było moje zadanie bojowe. Dumna byłam z tych jej „piór” i zawsze z lekkim lękiem wyjeżdżałam z domu na dłużej, bo znając umiejętności fryzjerskie mojego męża i córki, nigdy nie wiedziałam, co zastanę po przyjeździe i ile zajmie mi rozczesywanie metra poplątanych włosów. Ale ślicznie wyglądała w rozpuszczonych, uroczo w warkoczach, wdzięcznie w końskim ogonie…. Obie stanęłyśmy na koafiurowych dróg rozstajach- co robić ? Podciąć 10-20 cm czy zostawić, jak jest czy ściąć znaczną długość, czyli 50 cm?

Olga Borys: Moja mała heroska - BlogStar.pl

Z pomocą przyszła nam Iza Szymczak. Opowiedziała o akcji „Podziel się dzieciństwem” prowadzonej przez Fundację Herosi ( herosi.eu ) we współpracy z Kliniką Włosów Hair Lab. Obcięte włosy zamiast trafić do kosza mogą wywołać uśmiech na twarzy innego dziecka….  Można z nich wyprodukować niechirurgiczne systemy uzupełniania włosów i peruki, które często są jedynym rozwiązaniem dla dzieci zmagających się z łysieniem plackowatym, chorobą nowotworową, trichotilomanią itp. Moja Mira obejrzała klip:„Podziel się dzieciństwem i już wiedziała, że chce, podobnie jak Sonia, przekazać swoje włosy innej dziewczynce.

Olga Borys: Moja mała heroska - BlogStar.pl

Była szczęśliwa, kiedy  fryzjerka po umyciu jej włosów , związała je mocno gumką i ucięła …. Przyznam Wam się w tajemnicy, że ten moment troszkę mnie zabolał, jakby pani Tereska odkroiła kawałek mojego ciała …. Zapuszczaliśmy jej włosy od urodzenia, miała tylko obcinaną grzywkę, to chyba odrobinę usprawiedliwia wilgoć w kącikach moich oczu, jak myślicie?

Olga Borys: Moja mała heroska - BlogStar.pl

Moja mała heroska nie miała takich refleksji , jak mama. Po prostu cieszyła się z dwóch rzeczy: po pierwsze – ktoś będzie miał pożytek z jej włosów , a po drugie – ona sama uwolniła się od długachnego warkocza, który przydeptywała sobie na treningach gimnastyki artystycznej. Oddała 50 cm włosów i dumnie przyjęła imienny certyfikat potwierdzający jej udział w akcji.

Olga Borys: Moja mała heroska - BlogStar.pl

Olga Borys: Moja mała heroska - BlogStar.pl

Teraz jest właścicielką włosów do ramion. Może chodzić w rozpuszczonych, co do tej pory było wydarzeniem wyjątkowym i szczególnie rzadkim. Ale, co najbardziej mnie wzruszyło – postanowiła dalej zapuszczać włosy, żeby za dwa lata znowu oddać na ten sam cel.

Olga Borys: Moja mała heroska - BlogStar.pl

Dzięki , moja mała herosko, fajna babka z Ciebie rośnie !

Komentarzy: 6 dla “Moja mała heroska

  1. Piękna i mądra dziewczynka o dobrym sercu! Piękny gest a włosy na pewno się przydadzą osobom potrzebującym! Pani córka może być przykładem dla innych!
    Pozdrawiam serdecznie !

  2. Gratuluję mała herosko, jesteś mądrą, piękną dziewczynką! Dzięki Tobie uśmiech zagości na twarzy innych dzieci! Fundacji Herosi, życzę dalszego rozwoju i prezentowania tak wysokiego poziomu, a Pani, Pani Olgo, pociechy z małej wojowniczki :) pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>