BlogStar -> Anna Popek -> Moja Sesja Foto

Moja Sesja Foto

Oglądacie pewnie często  sesje gwiazd w pismach kolorowych. Niektóre z nich są wysmakowane, inne kiczowate, niektóre kreują rzeczywistość której nie ma i nigdy nie będzie, podczas innych udaje się wydobyć z fotografowanych osób jakąś kruchą prawdę, ciekawy rys albo głębię uczucia. Wiele oczywiście zależy od bohatera sesji. Czy ma coś w życiu do powiedzenia czy też zależy mu tylko na wykreowaniu pięknego obrazka, który dobrze  sprzeda się w mediach.  Kilka dobrych lat temu produkcja sesji foto przypominała plan serialu – kilkanaście osób w studio, stylistki z asystentkami, torby ciuchów i dodatków, make up, fryzjer, asystent fryzjera, kierownik planu, fotograf, czasem nawet dwóch jego asystentów, ktoś z redakcji, ktoś z produkcji, ktoś nie-wiadomo-od-czego. Wszyscy się kręcą, wychodzą na papierosa, zamawiają kawę, jedzenie na wynos i inne cuda wianki. W zasadzie było to miłe, choć trudno było wtedy wyciszyć się, skupić albo rozluźnić i pozować w miarę naturalnie.  A jazda zaczynała się wtedy, gdy pozowało się z dziećmi. Jednak wydaje mi się, że tak  rozbudowane sesje przeszły  do historii wtedy, gdy zaczął się kryzys.

Anna Popek: Moja Sesja Foto - BlogStar.pl

Od dawna myślałam o swojej własnej sesji foto, o zdjęciach, które mogłabym mieć pod ręką w komputerze i w  miarę potrzeb wykorzystywać. Chciałam też, żeby te fotografie były jak najprawdziwsze i aby pokazały nie tylko to, jaka jestem, ale jaka mogę być.  Wierzę w cuda więc i tutaj nastąpiła chyba boska interwencja. Podczas przypadkowej rozmowy z wieloletnią koleżanką, która ma swoją agencję public relation okazało się, że jej córka  Zuzia właśnie skończyła prestiżową szkołę marketingu mody w Londynie i chętnie spróbuje swoich sił  jako producentka sesji. Zuzia Ciszewska ma lat 25  – wiele energii, pomysłów jest inteligentna i  dobrze wychowana, co  dzisiaj jest cenne niezwykle.

Anna Popek: Moja Sesja Foto - BlogStar.pl

Dałam jej swobodę jeśli idzie o stylizację i przede wszystkim o dobór współpracowników. Chciałam tylko, aby czesał mnie Paweł Zięba, bo od dłuższego czasu układa moje włosy do „Pytania na śniadanie” i robi to dobrze. Zuza wymyśliła wszystko – od fotografa  Małgorzaty Turczyńskiej, zdolnej 23 letniej dziewczyny, poprzez miejsce – studio AD Fuji na Placu Politechniki , make-up  Grzegorza  Chrzanowskiego, który ma na swoim koncie znakomite makijaże, aż po  ubrania.  Producentka chciała, aby sesja była w stylu minimalistycznym, po to, by wyeksponować osobę, a nie strój czy styl projektanta. Ubrania wypożyczyła nam firma FUKKI. Jej autorką jest  Sylwia Konieczna, młoda 28 letnia dziewczyna, która ze szlachetnej bawełny szyje proste, funkcjonalne ubrania, łączące wodę z ogniem czyli elegancję z nonszalancją. Biżuteria  firmy TAKK Agnieszki Kuczyńskiej była także nowoczesna i minimalistyczna, choć jednocześnie bardzo ozdobna. Cały jej urok polegał na tym, że pierścionki  i zawieszki były namagnesowane, można więc było swobodnie dokładać do nich poszczególne elementy.
Spotkaliśmy się o 9 rano, Zuza przyniosła jagody, maliny i kawę i zabraliśmy się za make-up i włosy. Najpierw pracowaliśmy wspólnie, zmieniając stylizacje, fryzurę i make-up. Po kilku godzinach, kiedy mieliśmy już większość zdjęć panowie nas pożegnali i pobiegli do innych zajęć.

Anna Popek: Moja Sesja Foto - BlogStar.pl

Zostałyśmy na planie we trzy. Pracowałyśmy spokojnie. Bardzo krótkie, ale celne i pomocne były uwagi Małgosi- fotografa. Czasem któraś z nas opowiedziała jakiś żart albo przeczytała coś z netu, ale raczej  panowała cisza i skupienie.  Zobaczcie i oceńcie efekty naszej pracy, ciekawa jestem jak Wam się spodobają i czy odnajdziecie w tych zdjęciach coś, więcej niż tylko moją podobiznę :)
Czekam na Wasze opinie w komentarzach tutaj oraz na moim fanpage’u.

Komentarzy: 14 dla “Moja Sesja Foto

  1. Pani Anno, wygląda Pani zjawiskowo, ale proszę poprawić ten FUNpage na fanpage. Chyba, że faktycznie służy do zabawy 😉
    Pozdrawiam ciepło i z podziwem,
    Katarzyna

  2. Piękne zdjęcia, moje ulubione to w biało-czarnych ubraniach i te w czarnej sukience- cudowne:)

  3. Bardzo ładne, moje ulubione to w biało-czarnych ubraniach i w czarnej sukience wygląda pani cudownie:) Duzo lepsze niż większość sesji publikowanych w magazynach lifestylowych i kobiecych

  4. piękne zdjęcia pięknej i dojrzałej kobiety, gratuluje! i dziękuję że się Pani sztucznie nie odmładza

  5. zdjęcia dosyć naturalne, Pani jest piekną kobietą i zawsze wychodzi dobrze na zdjęciach i żywo też ;), proszę tylko się nie „psuć” operacjami plastycznymi!!!

  6. Piękna sesja! Byłabym bardzo wdzięczna za zgodę na opublikowanie tych zdjęć na naszym blogu o modzie dla dojrzałych kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>