BlogStar -> Omenaa Mensah -> Moje afrykańska inspiracje

Moje afrykańska inspiracje

Afryka mnie fascynuje. Każda moja podróż na ten kontynent wiąże się z odkrywaniem nowych możliwości. W trakcie swojego ostatniego pobytu w Ghanie byłam także na pokazie mody, z którego przygotowałam relację dla programu Dzień Dobry TVN.

Omenaa Mensah: Moje afrykańska inspiracje - BlogStar.pl

Pierwszy raz do Ghany pojechałam rok temu. Od tego czasu zdążyłam już założyć fundację i rozpocząć projekt budowy szkoły w Temie dla dzieci ulicy, które mają ograniczony dostęp do edukacji. W trakcie mojej ostatniej podróży wprawdzie pochłonęły mnie formalności i kwestie organizacyjne związane z budową szkoły, ale znalazłam też czas, by lepiej poznać kulturę i potencjał rodzinnego kraju mojego taty. Zostałam zaproszona na pokaz mody afrykańskiej marki Vlisco, zajmującej się produkcją tkanin, właśnie z niego przygotowałam relację dla programu Dzień Dobry TVN (emisja w jutro, czyli 23 maja Smile – zapraszam do oglądania ).

Omenaa Mensah: Moje afrykańska inspiracje - BlogStar.pl

Omenaa Mensah: Moje afrykańska inspiracje - BlogStar.pl

Omenaa Mensah: Moje afrykańska inspiracje - BlogStar.pl

 

Moim zdaniem pokazywanie Afryki od innej strony niż skrajna bieda i konflikty zbrojne, to świetny sposób na budowanie szacunku i tolerancji do mieszkańców tego niezwykłego, ale nadal mało znanego kontynentu.

Nie wstydzę się swojego afrykańskiego pochodzenia. Odważnie noszę afro i turbany, nawet na oficjalne wyjścia. Chętnie też wybieram stylizacje, które podkreślają moją egzotyczną urodę, dlatego pokochałam ubrania Chi Chi Ude, pół Polki i pół Nigeryjki, której efektowne projekty inspirowane są kontynentem afrykańskim. W stylizacjach Chi Chi Ude wystąpiłam w drugiej części sesji dla magazynu Gala.

 

Komentarzy: 4 dla “Moje afrykańska inspiracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>