BlogStar -> Anna Samusionek -> MOŻESZ? TO ZRÓB TO!

MOŻESZ? TO ZRÓB TO!

Kochani,

Pozwólcie mi na trochę prywaty i lokalnego patriotyzmu czy raczej współodczuwania z ludźmi, którzy żyją i mieszkają w tak wciąż bliskim mi,
rodzinnym Olsztynie.

Dwóch młodych ludzi (jeden z nich jest przyjacielem moich przyjaciół i rodziny), dwóch młodych kochających ojców i mężów, Krzysztof oraz Grzegorz potrzebują pomocy w postaci przeszczepu ze względu na zdiagnozowaną ostrą białaczkę szpikową.
Każdy z nas może pomóc, bez względu na to gdzie mieszka, choć w dniach zorganizowanej akcji liczymy przede wszystkim na mieszkańców Olsztyna i jego okolic.

Ja niestety mimo największych chęci, zdrowego trybu życia, wegetarianizmu, nie picia alkoholu i nie palenia papierosów nie mogę być ani dawcą krwi ani dawcą szpiku. W dzieciństwie przeszłam żółtaczkę zakaźną, która mnie eliminuje jako potencjalnego dawcę, ale przynajmniej mogę zrobić tyle aby tę sprawę nagłośnić i prosić tych, którzy mogą, by zrobili coś dla innych. Tak niewiele trzeba, by uratować komuś życie. Nie bądźmy obojętni. Czym większa baza potencjalnych dawców, tym większa szansa, że dzieci nie stracą ojców, żony mężów, a świat po prostu fajnych ,cennych ludzi. To może przytrafić się każdemu z nas. Choroba nie wybiera. Dlatego proszę zapoznajcie się z pełną informacją o akcji i bądźcie jej aktywną częścią.

Kochani, rozpocznijmy nagłaśnianie. Rozsyłajcie wiadomości rodzinie, przyjaciołom, udostępniajcie wydarzenie na Facebook i wszelkich innych
portalach społecznościowych.

Anna Samusionek: MOŻESZ? TO ZRÓB TO! - BlogStar.pl

Szanowni Państwo

Serdecznie prosimy o rozpowszechnienie informacji o akcji „Grzegorz, Krzysztof i Inni potrzebują Twojej pomocy!” wśród rodziny, przyjaciół, i
współpracowników. Celem akcji jest rejestracja jak największej liczby potencjalnych dawców szpiku (plakat w załączeniu).
Przedsięwzięcia główne odbędą się w godzinach 12:00 – 18:00 na terenie

  •  14,15,16 listopada 2014r., – Aura Centrum Olsztyna, Al. Piłsudskiego 16, Olsztyn
  • 15, 16 listopada 2014 r., – Galerii Warmińskiej, ul. Tuwima 26, Olsztyn

Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Jest to dla Nas szczególnie ważne, gdyż potrzebującymi są NASI PRZYJACIELE – Grzegorz Stankiewicz i Krzysztof Leszczyński.

Czerwona wstążeczka (powiewająca na antenach aut, czy budynkach instytucji, sklepów, wszędzie tam, gdzie może zostać zauważona) będzie naszym symbolem. Serdecznie prosimy wszystkich solidaryzujących się z Nami i popierających przedsięwzięcie o wywieszenie wstążeczki w widocznym miejscu. Będzie to nie tylko znak, iż mamy wielu zwolenników, że potrafimy zjednoczyć siły dla pięknego celu – tego co najważniejsze – ratowania życia drugiego człowieka, ale także sprawi, że osoby do których mimo wielu starań informacja o przedsięwzięciu nie dotarła, zapytają o nie… a być może to właśnie ich szukamy… Zdobycie wstążeczki nie jest trudne. Można zakupić ją dosłownie za kilka groszy w każdej kwiaciarni, pasmanterii czy hipermarkecie. Na osoby, które w tych dniach zgłoszą się jako potencjalni dawcy czeka wiele atrakcji dodatkowych.

Znani i lubiani, gwiazdy włączające się w akcję, to m.in.:
Anna Samusionek – aktorka
Przemek Kuśmider pseudonim Świder , znany olsztyński raper, manager, konferansjer. Przerobił hit Czerwonego Tulipana „Olsztyn kocham” i razem z jego liderem Stefanem Brzozowskim nagrał unowocześnioną wersję w aranżacji hip-hop. Pomysłodawca i producent muzyczny Antka MC, najmłodszego rapera w kraju, nagrywającego płytę z hip-hopem dla najmłodszych.
Antek Sulżycki – najmłodszy idol dzieci i najmłodszy raper w kraju czyli Antek MC.
Laura Ogrodowczyk „RockGlamPrincess”. Od ponad 4 lat prowadzi kanał na You Tube w kategorii poradniki i style, który odwiedziło już niemal 10 mln Polaków. Dodatkowo prowadzi bloga lifestylowego pod pseudonimem RockGlamPrincess. W ubiegłym roku uznana za jedną z 10 najbardziej
wpływowych vlogerek polskojęzycznych na świecie. Od lat wspiera akcje społecznościowe i WOŚP we współpracy z Jurkiem Owsiakiem.
Przemysław Opach – Mistrz Świata w Boksie

Wspólnie możemy uratować życie Krzyśkowi, Grześkowi i innym chorym na białaczkę.
Pokażmy, że Olsztyn POTRAFI!
Pokażmy,że Polska POTRAFI !

http://www.dkms.pl/pl/content/grzegorz-krzysztof-i-inni-potrzebuj%C4%85-twojej-pomocy

Anna Samusionek: MOŻESZ? TO ZRÓB TO! - BlogStar.plAnna Samusionek: MOŻESZ? TO ZRÓB TO! - BlogStar.pl

Z góry Wam wdzięczna sercem Olsztynianka
Anna Samusionek


Komentarzy: 7 dla “MOŻESZ? TO ZRÓB TO!

  1. To wspaniały pomysł pomocy innym. Jeśli w naszych sprawach osiągnęliśmy granicę możliwości, to najlepszym sposobem jest powierzenie ich Bogu. Nie oznacza to, że mamy bezczynnie czekać. Uważam, że hasło ” róbta co możeta ” zawsze jest na czasie i zawsze można mieć z tego satysfakcję. Gratuluję aktywności.

  2. Pingback: jesse

  3. pani Anno, podziwiam i gratuluje. Prosze napisać coś nowego kulinarnego, bo stosuje Pani przepisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>