BlogStar -> Mrokiem oswajam świat

Mrokiem oswajam świat

Kobieta sukcesu, z wykształcenia ekonomistka, a od kilku lat uznana autorka kryminałów. Pisarstwem zajęła się, jak sama mówi, przez przypadek. O walce z chorobą, pisaniu jako formie terapii i najnowszej książce, która właśnie miała swoją premierę – rozmawiamy z Joanną Opiat-Bojarską.

bestseller_0103

Joanna Opiat-Bojarska z dziennikarką BlogStara Iwoną Oszmaniec

Zaginięcia, morderstwa, handel organami. Mroczne sekrety i niewyjaśnione okoliczności zbrodni. Seks-biznes, porwania, intrygi. A to wszystko okraszone drobiazgowymi opisami policyjnych śledztw i skomplikowanych dochodzeń antropologów sądowych. Tak wygląda rzeczywistość wykreowana przez Joannę Opiat-Bojarską, dla której największą fascynacją jest przełamywanie tabu i docieranie do najciemniejszych zakamarków wielkomiejskiej dżungli. Uważa ona bowiem, że pisanie ma sens tylko wówczas, gdy porusza ważne tematy. Poznańska pisarka kreśli na kartach swych powieści wrogi i pełen niebezpieczeństw świat, w którym przemoc i powracające jak bumerang tajemnice z przeszłości bohaterów wciągają czytelnika bez reszty w labirynt intryg i nagłych zwrotów akcji.

Jak autorka wyznała w rozmowie z BlogStarem, pasja do pisania pojawiła się w jej życiu w wyjątkowo trudnych okolicznościach. Oto bowiem w wyniku powikłań po grypie zachorowała na GBS (Zespół Guillaina-Barrégo), czego objawem był niemal całkowity paraliż ciała. Walcząc z chorobą i własną bezsilnością, odnalazła w sobie nieznaną dotąd energię; jak sama mówi – potrafiła przekuć to doświadczenie w coś dobrego. Tym czymś było niesienie pomocy wsparcia ludziom, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji oraz odkrycie talentu literackiego i pierwsza, autobiograficzna powieść. Od tego czasu minęło pięć lat, w czasie których powstało osiem kolejnych, cieszących się wciąż niesłabnącą popularnością książek.

bestseller_0107

15 czerwca miała miejsce premiera „Bestsellera” – najnowszego kryminału Opiat-Bojarskiej, który stanowi wiwisekcję dochodzenia w sprawie zagadkowego morderstwa zwyciężczyni literackiego talent show. Jak wyznała sama autorka, chciała ona w swojej książce zdemaskować pewne mechanizmy rządzące show-biznesem, czyli de facto odkryć przed czytelnikiem to, co odkrywać lubi najbardziej – mroczną stronę opisywanego wycinka rzeczywistości.

Co jeszcze zdradziła nam pisarka? Obejrzycie wywiad, którego udzieliła tylko BlogStarowi i podzielcie się wrażeniami w komentarzach.

Zachęcamy także do zakupu najnowszej pozycji pisarki :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>