BlogStar -> Olga Borys -> My, Wy, Ala

My, Wy, Ala

Ala to roczna dziewczynka, od której nie można oderwać wzroku. Ma bystre niebieskie oczy, kręcone blond włosy i wieczny uśmiech na buzi. Jest w tym wieku, że jej rodzice powinni z dumą czekać na pierwsze stawiane kroki. Niestety nie jest to możliwe. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Choroba ta powoduje, że zanikają sygnały płynące z mózgu do mięśni i te przestają pracować. Alicja nie dźwiga nawet swej ślicznej główki. Ale wciąż ochoczo wymachuje rączkami i normalnie przyjmuje pokarm. Nie mówi, ale jest bardzo sugestywna i monosylabami i dźwiękami informuje otoczenie, co jest jej w danym momencie potrzebne.  

My wiemy na pewno, co jest potrzebne- rehabilitacja. Nieodzowna. Kosztowna. Nierefundowana. Niestety.  Jest nadzieja, że lek na tę chorobę wejdzie na rynek w przeciągu 2 lat i dzięki niemu Ala odzyska zdrowie. Do tego czasu rodzice nie mogą ustawać w rehabilitowaniu jej. Mała musi być w jak najlepszej formie, bo przecież życiodajny oddech czerpie też przy pomocy mięśni….

olga_borys_0003

Ala jest córką naszego znajomego, bardzo rzetelnego i skromnego człowieka , który z zawstydzeniem podzielił się z nami swoim problemem. Natychmiast z Wojtkiem i z Andżeliką Piechowiak podjęliśmy  działania. Nie ukrywam, że filmiki z naszym udziałem , które możecie obejrzeć klikając linki, wymyśliła i wyprodukowała nieoceniona Andżelika. Rafał Olejniczak merytorycznie opracował i wyreżyserował spoty, natomiast Maciej Tarapacz sprawnym okiem operatora wykadrował i ręką artysty zapisał nasz obraz.  Z prośbą o 1% podatku dla Alicji zwracają się do Was :  Andżelika Piechowiak, Wojtek Majchrzak i Olga Borys.

olga_borys_0004

Olga Borys: My, Wy, Ala - BlogStar.pl

Jeśli jeszcze nie podjęliście decyzji, której organizacji użytku publicznego przekażecie swój procent, przekażcie go na : FUNDACJA DZIECIOM “ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” KRS 0000037904 CEL: 28234 KAŁUŻNA ALICJA 

Komentarzy: 3 dla “My, Wy, Ala

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>