BlogStar -> Olga Borys -> „Na Wojtusia z popielnika iskiereczka mruga…”

„Na Wojtusia z popielnika iskiereczka mruga…”

Szedłem brukowaną uliczką.
Zapadał zmierzch. Latarnie stały jeszcze ślepe z tęsknotą wyczekując światła…
Ale powietrze było gorące i żywe.
I drgało całą masą dźwięków i doznań, które pełne i bezczelne osiadały na mnie, jak pyłek z sypiących się lilii…
Dźwięki brzęczących owadzich przekupek pieściły me uszy, niczym niebiańska muzyka wspaniałych wirtuozów. Szedłem w rytm, który narzucił mi czerwiec…. Włożyłem ręce do kieszeni, wciągnąłem w nozdrza zapach nieznanego mi kwiecia i podskoczyłem ze szczęścia.
Z uchylonego okna zabytkowej kamienicy dobiegł ciepły kobiecy głos nucący kołysankę. Przystanąłem na chwilę zachłyśnięty przepychem, jaki ofiarował ten wieczór. Z pamięci przywołałem dawne czasy, kiedy sam byłem oseskiem, a matka kołysała mnie w ramionach śpiewając cicho: „Na Wojtusia z popielnika iskiereczka mruga”.
Obiecała, że przepłynie dla mnie najgłębszy ocean, jeśli to będzie konieczne. Zaklinała rzeczywistość i potrafiła czarować ludzi, którzy biciem swoich serc przenieśli mnie do lepszej przyszłości.
I teraz w ten magiczny letni czas mogę skakać i krzyczeć, jak bardzo jestem szczęśliwy, że kiedyś o mnie pomyśleli i zrobili maleńki, motyli gest i naprawili moje życie ….
Kobiecy głos dochodzący z uchylonego okna – ucichł. Latarnie doczekały się upragnionego światła – kilka razy mrugnęły z niedowierzaniem, aż rozpaliły się na dobre. Powietrze tętniło czerwcem, a we mnie wirowała młodość i wiara w ludzi. „Jakże chce mi się żyć!” – krzyknąłem i pobiegłem dalej, a bruk odbijał radosny rytm zdrowych nóg.

Ps.
Taka impresja błysnęła mi w głowie po przeczytaniu historii Wojtusia Bilińskiego. Jeżeli poruszy w Was jakieś czułe struny – zabawcie się w świętego Mikołaja :)

Olga Borys:

 


Ściskam Was mikołajkowo i życzę udanych prezentów :))

http://www.siepomaga.pl/f/zdazyczpomoca/c/1291

 

https://www.facebook.com/wojtusbilinski?fref=ts

Komentarzy: 4 dla “„Na Wojtusia z popielnika iskiereczka mruga…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>