BlogStar -> Bartek Jędrzejak -> Zatopiony parowiec odkryty w rzece Bug

Zatopiony parowiec odkryty w rzece Bug

Już pierwszego września rozpocznie się jesień… Tak…Jesień meteorologiczna bo wrzesień, październik i listopad to w meteorologii miesiące jesieni. Zatem pierwszy dzień września to początek meteorologicznej jesieni. Zanim jednak o jesieni najpierw o lecie. W tym roku nie zawiodło głównie tych, którzy wypoczywali nad wodą. Morze, mazury, górskie jeziora a do tego bezchmurne niebo, słońce i temperatura powyżej 30 stopni Celsjusza. Jednak medal ma zawsze dwie strony marzenie wypoczywających nad wodą to zmora tych którzy tej wody potrzebują. Bo takiej suszy w Polsce nie było od lat. Zresztą na całym świecie tegoroczne lato było bardzo gorące. Naukowcy z Japonii, meteorolodzy z USA i specjaliści z NASA zgodnie stwierdzili ,że tak gorącego lata nie było jeszcze w historii Ziemi. To znaczy, że nie było tak upalnie od czasu kiedy rozpoczęto regularne pomiary temperatury. Od 1880 roku. Dokładnie to czerwiec był najgorętszym miesiącem w historii pogodowej Ziemi.

bartlomiej_jedrzejak_blog4

Trochę popadało ale to zdecydowanie za mało żeby poprawić sytuację hydrologiczną. I na horyzoncie specjalnie nie widać opadów.

Jak na tak gorące lato przystało, pożegna się z nami upałami. Ostatni weekend wakacji, ostatni weekend lata meteorologicznego to będzie czas pięknej pogody, słońca, bezchmurnego nieba i upałów znowu powyżej 30 stopni Celsjusza. Warto więc zaplanować ten czas oczywiście w miejscu gdzie będzie można jeszcze się opalić i schłodzić:). Woda, kąpiele jak najbardziej wskazane :). Od pierwszego września temperatura spadnie przynajmniej o 10 stopni Celsjusza.

Brak wody spowodował , że wysychające rzeki zaczęły odkrywać swoje skarby. Ja znalazłem taki nad Bugiem. Zobaczcie….

bartek_jedrzejak_parowiec1

Wody Bugu odkryły parowiec z początku XIX wieku. To tak zwana Kanonierka czyli parowiec wojskowy z pierwszej wojny światowej. Na pokładzie miał dwa działa, karabiny maszynowe. Służył do patrolowania Bugu. O tym, że to parowiec świadczy dobrze widoczny kocioł parowy. Na zdjęciach z powietrza dokładnie go widać.

niemiecki_parowiec_bug_1abartlomiej_jedrzejak_pogoda2

Najprawdopodobniej należał do wojsk rosyjskich. Jak mówią najstarsi okoliczni mieszkańcy, parowiec podobno został porzucony przez żołnierzy. Przycumowany do brzegu. Można było na niego wejść. Został jednak szybko ograbiony. A rwący nurt Bugu zerwał liny i ukrył kanonierkę w głębinach. Dopiero w lipcu ją pokazał. Zobaczcie…..

Jeden komentarz dla “Zatopiony parowiec odkryty w rzece Bug

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>