BlogStar -> Izabela Zwierzyńska -> Nordic walking charytatywnie

Nordic walking charytatywnie

Pomaganie świetnie łączy się ze sportową rywalizacją, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi poszerzanie świadomości społeczeństwa w sprawach związanych z transplantologią.

 W miniony weekend po raz kolejny zdecydowałam się poprzeć akcję Bieg po Nowe Życie, którego ambasadorem jest Przemysław Saleta. Wystartowałam w sztafetowych zawodach nordic walking w Parku Łazienkowskim w Warszawie. Poprzednie edycje Biegu odbywały się w Wiśle, ale od zeszłego roku letnia edycja zadomowiła się w stolicy – mam nadzieję, że na dobre. W tym roku w wydarzeniu mógł wziąć udział każdy. Dodatkowo poza zawodami, podjęto wyzwanie pobicia rekordu Guinnessa w ilości osób biorących udział w przemarszu nordic walking. A wszystko po to, by promować ideę transplantacji, uświadamiać i zachęcać do podpisania oświadczenia woli. W zawodach sztafetowych zespoły są 3-osobowe. W ich skład wchodzą także osoby po przeszczepieniach. Bardzo podoba mi się to, że poprzez ich zaangażowanie, sportowego ducha walki i prawdziwą radość z uczestnictwa w projekcie, możemy na własne oczy zobaczyć, że po przeszczepie można zupełnie normalnie żyć, uprawiać sport i cieszyć się nim.

Izabela Zwierzyńska

Niby to oczywiste, a jednak dla wielu z nas transplantologia jest wciąż tematem tabu, owianym tajemnicą zabiegiem i wiąże się z wieloma mitami. Miło mi, że mogę wziąć udział w takim projekcie i pomagać w obalaniu tych mitów – chociażby poprzez swoją obecność. W tej edycji trochę „miałam wjazd na ambicję” i postanowiłam zmobilizować swoje ciało na maxa, co poskutkowało zajęciem 3-go miejsca na podium! Oczywiście nie udałoby się to bez dwóch moich partnerów z zespołu, którym bardzo dziękuję. Razem daliśmy z siebie wszystko i … udało się! Puchar pojechał ze mną do domu. A Was zachęcam do zapoznania się z ideą.

Izabela ZwierzyńskaIzabela Zwierzyńska Izabela Zwierzyńska

Komentarzy: 3 dla “Nordic walking charytatywnie

  1. Super Iza, co roku jestem w Wiśle na tym „Biegu po Nowe życie”, wspieram moich znajomych, choć sama też jestem po przeszczepie. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>