BlogStar -> Agata Nizińska -> Nowe oblicze Teatru Kwadrat

Nowe oblicze Teatru Kwadrat

Teatr Kwadrat pod batutą Andrzeja Nejmana przeżywa renesans. Nowe, prestiżowe miejsce, przy ulicy Marszałkowskiej 138, jest tego dowodem. Duża widownia, wygodne fotele i młody, pełen entuzjazmu zespół aktorów. Nic dodać, nic ująć.
„Ślub Doskonały” – to tytuł najnowszego spektaklu, którego premiera odbyła się 14 grudnia 2012 roku. Angielska farsa autorstwa Robina Hawdona, w reżyserii Marcina Sławińskiego ma szansę stać się hitem najbliższych miesięcy.

Agata Nizińska: Nowe oblicze Teatru Kwadrat - BlogStar.pl

Perypetie przedślubne to fantastyczny temat, żeby rozbawić publiczność, która od lat przychodzi do Kwadratu właśnie po to, aby się pośmiać, zrelaksować i oderwać na chwilę od coraz mniej zabawnej rzeczywistości.
Goście zaproszeni na ten wieczór mogli poczuć się tak, jakby przyszli na wesele. Złote zaproszenia na premierowy spektakl przypominały prawdziwe zaproszenia ślubne. W foyer weselne dekoracje: pięknie nakryty stół, światło świec, nastrojowe smyczki, hostessy w ślubnych sukniach – wszystko to budowało przedpremierowy nastrój.

Agata Nizińska: Nowe oblicze Teatru Kwadrat - BlogStar.pl

A na scenie same znane i lubiane twarze: piękna Marta Żmuda-Trzebiatowska, urocza Katarzyna Glinka ( lub Katarzyna Zielińska), brawurowy Paweł Małuszyński, perfekcyjny Andrzej Nejman, pełna kobiecości Ewa Kasprzyk ( lub Małgorzata Pieńkowska), a także Ilona Chojnowska i Andrzej Grabarczyk (Maciej  Kujawski). Wiele emocji, energii, trochę szaleństwa i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Czy da się ukryć niefortunną zdradę, do której doszło w noc przedślubną, a może właśnie nie warto tego robić? No cóż życie pisze nieodgadnione scenariusze – dobrze, że tylko na scenie, nie wiem czy chciałabym, żeby mnie spotkało coś takiego w dniu ślubu :)

Jestem przekonana, że spektakl będzie się cieszył dużym powodzeniem, nie tylko  wśród stałych bywalców Teatru Kwadrat, ale także wśród tych wszystkich, którzy zechcą zobaczyć ulubione gwiazdy, a przy okazji zastanowić się czy ślub jest rzeczywiście taki doskonały!!!!

Komentarzy: 7 dla “Nowe oblicze Teatru Kwadrat

  1. Świetnie, że przywołuje Pani właśnie teatr. Trzeba promować bezpośredni kontakt z aktorami bo niedługo ludzie zapomną, że aktor to też człowiek.

  2. Bardzo mi żal, że nie mogę obejrzeć tego spektaklu, ale może kiedyś wystawią go w telewizji. Na pewno bym go nie przeoczyła.

  3. Kurczę, też chciałabym zobaczyć. Bardzo lubię Teatr Kwadrat i jak przedmówca powinnam przeprosić się z teatrem…człowiek ciągle nie ma czasu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>