BlogStar -> Rafał Brzozowski -> Noworoczne Kolędowanie

Noworoczne Kolędowanie

Witam wszystkich BlogStarowiczów w Nowym Roku. Na początku składam Wam życzenia wspaniałego 2014 roku. Niech wszystko układa się po Waszej myśli, dużo szczęścia i radości, a dla całej ekipy BlogStara samych sukcesów.

Kochani, rozpocząłem ten rok od wspólnego Kolędowania z zespołem w parafiach w moim rodzinnym Nowym Dworze Mazowieckim, grając najbardziej znane kolędy i pastorałki. Frekwencja przerosła moje oczekiwania. Były to wspaniałe spotkania z całym miastem – tak mogę to podsumować. Przekrój osób – tak jak na mszy w kościele – od najmłodszych, którzy pięknie śpiewali, po najstarszych. Były to dla mnie bardzo wzruszające chwile. W rodzinnym mieście zawsze jest pewien niepokój, jak to zostanie odebrane, ale po kilku dźwiękach już czułem się jak w rodzinie. Wszystko to sprawiło, że postanowiłem zagrać jeszcze klika takich niezwykłych koncertów w akustycznym składzie. I tak pojawiliśmy się w Wielgolasie Brzezińskim u zaprzyjaźnionego Księdza Proboszcza, a wkrótce zagramy na Warszawskim Bródnie, gdzie pomieszkuję.

Rafał Brzozowski: Noworoczne Kolędowanie - BlogStar.pl

Wszystkie koncerty są wolne od opłat i wynagrodzeń dla muzyków, robimy to raczej z potrzeby serc i wspólnego grania w okresie, kiedy nie ma tylu koncertów.

Cały pomysł narodził się w mojej głowie podczas nagrywania kolęd pod koniec zeszłego roku. Do tego Pani Halina Frąckowiak zaprosiła mnie na „Wspólne Kolędowanie z Janem Pawłem II”, bo tak się ten koncert nazywał, w krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego.  Wykonałem tam kilka kolęd z jej znakomitym zespołem, więc postanowiłem zaaranżować te kolędy i pieśni religijne po swojemu. Efektem tego są wspaniałe spotkania przy śpiewie i muzyce, z których jestem bardzo zadowolony. Myślę, że będę kontynuował ten projekt pod koniec tego roku w okresie wigilijnym.

Uwielbiam spotkania z publicznością, dają mi one dużo radości i spełnienia, a w okresie zimowym nie ma zbyt dużo plenerów, poza wyjątkowymi sytuacjami telewizyjnymi, jak chociażby Sylwester. Wydaje mi się też, że rozwijam się artystycznie dzięki takim występom.  Gramy to wszystko w klimacie swingującym, ale i energetycznym, to z pewnością przyniesie wpływ na moją muzyczną drogę w nadchodzącym roku.

 Teraz szykuję kolejną płytę, która ma się ukazać przed czerwcem tego roku, więc czeka mnie pracowity okres, zwłaszcza że muszę rozważyć kilka poważnych propozycji telewizyjnych na najbliższy czas…

Muzyka jednak zawsze jest, była i będzie dla mnie najważniejsza. Tak więc zabieram się mocno do pracy, dziękując jednocześnie za wspólne kolędowanie wszystkim obecnym i tym, którzy może dzięki temu artykułowi przyjdą na taki koncert w przyszłym roku. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz życzę wszystkiego, co najlepsze w Nowym Roku!!!

Rafał Brzozowski: Noworoczne Kolędowanie - BlogStar.pl

Poniżej linki do artykułów w prasie lokalnej.

Gazeta Nowodworska

Goniec Lokalny

Wielgolas Brzeziński

 

 

Komentarzy: 8 dla “Noworoczne Kolędowanie

  1. Witaj Rafał
    Bardzo fajnie,że jesteś normalnym piosekarzem,który nie obrósł w piórka tylko chętnie jednoczysz sie ze swoimi fanami 😉 sam czas bozonarodzeniowy i tuż po nim fajnie jest posłuchac kolęd i pastorałek w pięknym kościele i przez śpiewającego przystojnego z świetnym głosem mężczyznę..szkoda że nie miałam okazji posłuchać :( a co do tańca z gwiazdami to bardzo fajny pomysł warto poszerzać swoje umiejętności, ale oczywiście decyzja należy do ciebie 😉 i czekam z niecierpliwością na nową płytkę i megahity i cudowane teledyski
    trzymaj się i bądź zdrów, bo aura nie sprzyja dobremu samopoczuciu 😉
    Pozdrowienia :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>