BlogStar -> Nowy film z Michaelem Keatonem: „McImperium”

Nowy film z Michaelem Keatonem: „McImperium”

Michael Keaton pojawi się wkrótce na dużym ekranie jako gwiazda najnowszej produkcji Johna Lee Hancocka, opowiadającej o założycielu imperium McDonald’s. Aktora znanego z wielu charakterystycznych ról, m.in. w „Batmanie”, głośnym „Spotlight” czy rewelacyjnym oscarowym „Birdmanie”, a także zdobywcę Złotego Globu z 2015 r. zobaczymy w roli Raya Kroca, którego historia jest dla wielu ucieleśnieniem „amerykańskiego snu”. Film „McImperium” pojawi się na ekranach kin 3 lutego.

TF_D19_DM_06252015-6745.cr2

Scenariusz oparto na prawdziwych wydarzeniach. Akcja dzieje się w drugiej połowie lat 50. XX wieku. Ray Kroc (Keaton) to charyzmatyczny biznesman, który od lat walczy o swoje pięć minut sławy. Jednak każdy jego pomysł przeradza się w klęskę, a szanse na realizację marzeń maleją z dnia na dzień. Niespodziewanie otrzymuje zamówienie od nieznanej mu restauracji w Kalifornii. Poznaje braci McDonaldów, którzy wymyślili nowatorski system serwowania jedzenia w 30 sekund od złożenia zamówienia. Ray, zachwycony rewolucyjnym pomysłem, namawia braci do stworzenia sieci restauracji w całych Stanach Zjednoczonych.

TF_D22_DM_06302015-8207.cr2

TF_D22_DM_06302015-8074.cr2

TF_D19_DM_06252015-6977.cr2

W miarę rozrastania się fastfoodowego imperium, Ray chce mieć coraz więcej władzy. Jak wiele poświęci, aby zbudować najbardziej rozpoznawalną markę na świecie i stać się jedną z największych osobowości XX wieku? Zanim stanie się inspiracją dla następnych pokoleń innowatorów, będzie musiał podjąć niejedną trudną decyzję… – Gdy zacząłem czytać scenariusz – mówił Keaton – zastanawiałem się, dlaczego nikt wcześniej nie zrealizował tej historii. Przecież to klasyczna, kapitalistyczna, amerykańska opowieść. Z kolei reżyser John Lee Hancock zaznaczył: – Ten film opiera się na barkach Keatona. Jest on obecny niemal w każdej scenie. Wiedziałem, że będzie świetny. Ale on jest jeszcze lepszy, niż sądziłem.

THE FOUNDER

„McImperium” w kinach od 3 lutego!

Zobaczcie zwiastun:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>