BlogStar -> Dorota Gardias -> Okularowy zawrót głowy!

Okularowy zawrót głowy!

Kilka dni temu, (jeszcze przed zmianą fryzury Smile ) miałam okazję przymierzyć tysiąc par okularów. Żartuję oczywiście, aż tyle to ich nie było, ale jakieś 30 sztuk wylądowało na moim nosie. Wakacje już za rogiem, słońce coraz mocniej grzeje i mocno razi. No i  właśnie z tego powodu zostały wynalezione okulary z przyciemnionymi szkłami – miały chronić nas przed nadmiernym promieniowaniem słońca.

 Dorota Gardias: Okularowy zawrót głowy! - BlogStar.pl

 Te pierwsze powstały podobno w Chinach w XII wieku, a były to przydymione, płaskie płytki kwarcu. W Europie pojawiły się w XVII wieku. Bardzo popularne były wśród polarnych odkrywców, chroniły ich oczy przed śnieżną ślepotą. Stosowali je także Eskimosi. Ciemne okulary kojarzone były również z osobami niewidomymi, ci stosowali je głównie po to, aby zasłonić swoją niepełnosprawność.

Dorota Gardias: Okularowy zawrót głowy! - BlogStar.pl

 W XX wieku okulary przeciwsłoneczne stały się bardzo ważnym modowym akcesorium. A to przede wszystkim dzięki znanym gwiazdom, które fotografowały się w nich np. na planach filmowych. Okulary zaczęły stawać się symbolem luksusu, pięknego życia, wakacji, ale nie tylko… Osoby noszące okulary były bardziej tajemnicze, niedostępne… gwiazdy bardzo często próbowały i nadal próbują się za nimi schować.

Dorota Gardias: Okularowy zawrót głowy! - BlogStar.pl

Historia okularów jest bardzo długa i ciekawa, zachęcam Was do tego, aby poszperać w Internecie i poznać historię np. kultowych awiatorów Ray-Ban. Obecnie na rynku jest mnóstwo najróżniejszych modeli, tysiące wzorów, kolorów, marek, to prawdziwy okularowy zawrót głowy. Pamiętajcie, aby wybierać te, które mają odpowiednie szkła i naprawdę chronią nasze oczy. A my drogie Panie powinnyśmy je nosić jeszcze z jednego powodu – żeby mieć mniej zmarszczek. Przy bardzo jasnym świetle automatycznie, bezwarunkowo

Dorota Gardias: Okularowy zawrót głowy! - BlogStar.pl

mrużymy oczy, a to super warunki do tworzenia się kurzych łapek.  Okulary na lato wybrane! I choć w poprzednim wpisie opowiadałam, że nie mam już wady wzroku, nie mogłam się powstrzymać pokusie i kupiłam kolejne oprawki, ale tym razem z zerówkami Wink))))))))))))))))

 Dorota Gardias: Okularowy zawrót głowy! - BlogStar.pl

 

Komentarzy: 8 dla “Okularowy zawrót głowy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>