BlogStar -> Rafał Brzozowski -> Opole Kocham Cię!!!

Opole Kocham Cię!!!

W dniach 14-16ty czerwca odbył się Jubileuszowy 50 ty Krajowy Festiwal piosenki w Opolu.
Był to dla mnie wspaniały czas, głosami widzów otrzymałem SuperJedynkę w Kategorii SuperArtysta.

Rafał Brzozowski: Opole Kocham Cię!!! - BlogStar.pl

Dzisiaj chciałem opowiedzieć klika słów o kulisach, atmosferze i wszystkim tym, co zobaczyłem podczas tych niezapomnianych dni. Muszę powiedzieć szczerze, że byłem pierwszy raz w Opolu, tak dosłownie, wiele razy przejeżdżałem przez to miasto, ale nigdy nie miałem okazji podziwiać jego uroków, dlatego też byłem pod podwójnym wrażeniem. Zarówno jeśli chodziło o sam festiwal, jak i miasto wraz z jego atmosferą.

Rafał Brzozowski: Opole Kocham Cię!!! - BlogStar.pl

Niewiarygodne było dla mnie to, że całe miasto żyje tym festiwalem, we wszystkich restauracjach rozstawione są telewizory, projektory z transmisją z festiwalu. W głównych częściach miasta można było podziwiać występy z amfiteatru na dużych telebimach, gdzie mieszkańcy licznie się gromadzili. Z tego co wiem – biletów nie było już w chwili rozpoczęcia sprzedaży, więc nic dziwnego, że tak licznie publiczność zbiorowo oglądała festiwal.

Rafał Brzozowski: Opole Kocham Cię!!! - BlogStar.pl

A sam amfiteatr? No cóż, jest po prostu magiczny i mimo tego, że został wyremontowany, to czuć w nim ducha polskiej piosenki. To chyba najbardziej prestiżowe i historyczne miejsce jeśli chodzi o wydarzenia na polskiej scenie muzycznej. To tutaj rozpoczynały swoje kariery muzyczne wielkie gwiazdy, które właśnie podczas tego jubileuszowego wydarzenia obchodziły swoje święto.

Rafał Brzozowski: Opole Kocham Cię!!! - BlogStar.pl

W związku z tym, mój udział w Opolu był pewnego rodzaju spełnieniem muzycznych marzeń, a jednocześnie wielkim zaszczytem. Wiele lat próbowałem dostać się do Opola, a w tym roku wystąpiłem we wszystkich trzech koncertach, piątkowe SuperPremiery, gdzie byłem drugi za Braćmi Golec, więc szczęście było „Tak Blisko”, a w sobotę pełnia radości – SuperJedynka w kategorii SuperArtysta.  To chyba takie ukoronowanie ostatniego roku pracy. Spełnienie muzycznych marzeń. Głosami publiczności, która zawsze jest dla mnie najważniejsza, w Jubileuszowym Opolu dostać nagrodę to bezcenne!!! Z tego miejsca bardzo jeszcze raz chciałem podziękować wszystkim, którzy na mnie głosowali. Telewidzom, radiosłuchaczom, mojemu managementowi Łukaszowi, Kasi i Marcinowi, mojemu wspaniałemu zespołowi, wytwórni Universal z całym kierownictwem i Projekt Managerem za ogromne wsparcie. Przemkowi Pukowi za wyprodukowanie piosenki „Za mały świat”, Rysiowi Kunce za tekst i Markowi Kościkiewiczowi za piękne piosenki. Wszystkim tym, którzy pomagali mi w ostatnim czasie, to dla mnie niesamowite wyróżnienie i wielki sukces za co jeszcze raz dziękuję.

Rafał Brzozowski: Opole Kocham Cię!!! - BlogStar.pl

Ukoronowaniem Festiwalu był niesamowity koncert Jubileuszowy, w którym udział wzięły największe nasze polskie gwiazdy i to w pełnym tego słowa znaczeniu. Kiedy zapytano Włodzimierza Korcza jaka jest różnica w pisaniu piosenek teraz, a dawniej to odpowiedź była następująca: „Kiedyś się komponowało piosenki, a teraz się je produkuje”. Jest w tym niestety dużo prawdy i dlatego te piosenki z dawnych lat są ponadczasowe i mają tak ogromną siłę nawet po tylu latach, a te obecne często są sezon lub dwa i znikają. To trochę smutne, ale czasy mocno się zmieniły. Byłem dumny, że telewizja zaproponowała mi udział koncercie 50- lecia. Dostałem piosenkę Czerwonych Gitar „Tak bardzo się starałem” i mogę powiedzieć, że bardzo się starałem, żeby w Opolu wystąpić tyle lat i się udało :). Zaśpiewałem ją troszkę z lekkim uśmiechem i totalnie na luzie z interpretacją, gdyż jest to piosenka lekka i przyjemna, a więc była to dla mnie ogromna satysfakcja. Jeszcze raz dziękuję, że byłem częścią tego historycznego wydarzenia.
Jedyne, co mnie cały czas trapiło w trakcie tych kilku festiwalowych dni, to mój stan zdrowia, a konkretnie struny głosowe, które nadwyrężyłem poprzez ilość koncertów i wydarzeń muzycznych jakim przyszło mi sprostać w czerwcu. A jak wiadomo głos to żywy instrument i tutaj strun głosowych nie da się wymienić.

Rafał Brzozowski: Opole Kocham Cię!!! - BlogStar.pl

Na szczęście radio Opole przejęło się bardzo moją niedyspozycją i skontaktowało mnie z Panią dr Krystyną Augustyn, lekarzem Foniatrą. Dzięki fachowej i powiem szczerze – często po godzinach – pomocy Pani Doktor udało mi się zaśpiewać podczas festiwalu. Jestem wdzięczny za to , bo głosu nie miałem wcale. Tak to bywa w tym zawodzie, jedno małe przeforsowanie, jakieś zaziębienie i potem ciężko się pozbierać. A przecież tam trzeba dać z siebie wszystko.
Mogę powiedzieć, że Opole 50 przeszło już do historii i bardzo się cieszę, iż mogłem w tym uczestniczyć i stać się jej częścią. Wspaniałe wydarzenie artystyczne, kulturalne i towarzyskie, gdzie spotykają się artyści z różnych okresów muzycznych naszej polskiej piosenki, tak śmiało można powiedzieć. To wszystko jest bezcenne i daje niesamowita satysfakcję z tego, co się robi, a Opolska Publiczność, no cóż fantastyczna!!!!! Tego się po prostu nie da opisać. To trzeba przeżyć. Poczekamy zatem do następnego roku.

Rafał Brzozowski: Opole Kocham Cię!!! - BlogStar.pl

A tymczasem Opole Kocham Cię!! To wiem na pewno!!

Komentarzy: 13 dla “Opole Kocham Cię!!!

 1. MŁODY WIEKIEM I DUCHEM PRZYSTOJNIAK , ZDOLNY , PRACOWITY , NIC DODAĆ NIC UJĄĆ !!! :) … ZAPOWIADA SIĘ MIĘDZYNARODOWA KARIERA !!! :) TAK TRZYMAJ … RAFA GO GO !!! :)

 2. MŁODY WIEKIEM I DUCHEM , ZDOLNY , PRACOWITY , NIC DODAĆ NIC UJĄĆ !!! :) … ZAPOWIADA SIĘ MIĘDZYNARODOWA KARIERA !!! :)

 3. Rafał, my zawsze z Tobą – super ze pokazuje sie tutaj, to jest bardzo cenne, że można Cię poznać. Jesteś super człowiekiem!

 4. Opole też cię kocha, i nie tylko Opole, myślę że cała Polska. Teraz jest twój czas, zasłużyłeś na to ciężką pracą i tym że śpiewasz dla ludzi a nie lansujesz się po szmatławych gazetach z kolejnymi panienkami

 5. Jestem bardzo zadowolona po Twoim koncercie w Stargardzie Szczecińskim ale wciąż mi mało i dlatego mam nadzieję , że zobacze i usłyszę Cię w Szczecinie na koncercie Eski :) Pozdrawiam Serdecznie :)

 6. WIelkie dzieki,za swoj BLOGSTAR…za to ze piszesz o sobie i o tym co Ciebie cieszy fascynuje…itp. Możesz sie dzielic tym ze swoimi fanami.Jestes taki ,normalny a nie ‚gwiazdka’ [mam tu na mysli nasza DIWE E.G.]. Rafał jestes soba ,taki jaki jestes naprawde,nikogo INEGO nie udajesz i TAKIM POZOSTAN…
  Co do głosowan,….po prostu czysta przyjemnosc moc oddawac głosy na TWOJE PIOSENKI… ktore poprawiaja humor,[bynajmniej mi].Wszystkie troski znikaja jak sie słucha np.’Tak blisko’albo cover ‚NIE MAM NIC’….
  OPOLE jest,było i bedzie magiczne…..
  P.s.nie gniewaj sie za moj komentarz ok….POZDRO…..I ODPOCZYNKU UDANEGO…

 7. Rafał serio zajebiscie spiewasz i mam prosbe napisz jeszcze jakas piosenke z dedykacja dla mojej kolezanki Dari pasek pliska

 8. Jak Ty dałeś rady chłopie z zapeleniem strun glosowych, bo pewno to było przyczyną? I jeszcze wygrana! Podwójne brawa!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>