BlogStar -> Dorota Gardias -> Pachnidło

Pachnidło

„Pachnidło” to jeden z moich ulubionych filmów, który oglądałam już wielokrotnie. Można powiedzieć, że znam go już na pamięć. Są takie obrazy, które zostają w naszej głowie  na bardzo długo, może nawet na zawsze. Inspirują nas, prowokują, zachęcają do poszukiwań odpowiedzi na różne pytania. Kiedyś brałam udział w bardzo fajnych zajęciach, na których wytężaliśmy nasze zmysły. To było świetne doświadczenie i wspaniała zabawa – rodzynki smakowały wtedy  zupełnie inaczej niż zawsze. Ale ja dziś o zapachach. Perfumy to  niesamowita tajemnica zamknięta w małym flakoniku. Są trochę jak muzyka. Potrafią nas przenieść do różnych miejsc, przywołać wspomnienia, podniecać, intrygować. Nadają naszemu ciału przyjemny zapach, z którym zaczynamy się z czasem identyfikować, dlatego wielu z nas gotowych jest wydać na nie fortunę. Podkreślają nasz charakter i powodują, że czujemy się wyjątkowi. W czym tkwi tajemnica perfum?

Dorota Gardias: Pachnidło - BlogStar.pl

W starożytności PERFUMOM przypisywano magiczną moc, ich historia jest naprawdę fascynująca. Nazwa perfumy pochodzi z łaciny: „per fummo” oznacza dokładnie “przez dym”. Średniowieczna ekspansja chrześcijaństwa w Europie zahamowała rozwój produkcji perfum w tym regionie, ponieważ uważane były jako zbyt prowokujące i zaprzeczały przykazaniu skromności. Nie przeszkodziło to jednak w wytwarzaniu wonnych kosmetyków w krajach arabskich, w których stosowanie olejków zapachowych i pachnących kąpieli były nakazem religijnym.

Dorota Gardias: Pachnidło - BlogStar.pl

Perfumy arabskie mają bogatszą historię, gamy zapachowe i odmiany, są niepowtarzalne, egzotyczne i zniewalające. Ostatnio odkryłam bardzo ciekawy zapach dubajskiej Grupy Royal Diwan – perfumy Western Valley, które produkowane są tylko z naturalnych składników najwyższej jakości. Są niezwykłe. Moje nazywają się Narcisse. Niestety w Polsce, a nawet w Europie nie są ogólnodostępne. Wiem, że można je kupić w Londynie, a od niedawna pojawiły się też w naszym kraju. https://www.facebook.com/WVperfume  Powąchajcie:). To będzie przygoda z zapachami niczym ta w „Pachnidle” pomijając wątek kryminalny oczywiście.

Dorota Gardias: Pachnidło - BlogStar.pl

Dorota Gardias: Pachnidło - BlogStar.pl

Komentarzy: 7 dla “Pachnidło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>