BlogStar -> Aleksandra Mikołajczyk -> Patchworkowa czerń

Patchworkowa czerń

Wakacje dobiegają końca, dlatego też wracam na salony i do pisania na Blogstarze 😉 Pod koniec sierpnia odbyło się nietuzinkowe wydarzenie, na którym miałam przyjemność się pojawić, zobaczyć znajome twarze gwiazd i fotoreporterów, spotkać się z koleżankami z planu, telewizji i show-biznesu, a przede wszystkim zobaczyć z bliska przepiękne kreacje z najnowszej kolekcji Natalii Jaroszewskiej.

 mikolajczyk

EUROPEJSKA PROJEKTANTKA

Natalia jest projektantką świetnie wykształconą, doświadczoną, a przede wszystkim dobrze znaną nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Jej najnowsza jesienna kolekcja miała już swoją premierę w Atenach podczas Athens Xclusive Designers Week oraz w Belgii na targach Tres Chic. W Warszawie  prezentacja tych niezwykłych kreacji odbyła się w restauracji Dekante, gdzie miałam okazję podziwiać je z bliska, co było dla mnie ogromną przyjemnością – dzięki temu udało mi się zatrzymać promienie słoneczne  i delikatnie wkroczyć w jesienną rzeczywistość. Stolica Polski to nie był ostatni przystanek dla kolekcji Jaroszewskiej. Zaraz po prezentacji kolekcja została wysłana na Cypr, gdzie na co dzień mieszka i tworzy Natalia.

„CZARNY PATCHWORK”

Najnowsza kolekcja sygnowana nazwiskiem Jaroszewskiej została podzielona na dwie spójne części, konsekwentnie utrzymane w duchu lat siedemdziesiątych. Pierwsza z nich, linia „Black Bohemian”, to mieszanka różnorodnych struktur w monochromatycznej czerni. Gładki jedwab, dżersej, naturalna skóra i ażurowe koronki tworzą grę kontrastów, a jednocześnie świetnie się ze sobą łączą. W tych kreacjach nawet najprostsze formy prezentują mistrzowski kunszt projektantki, której zestawienia materiałowe nadają posągowe kształty sylwetce i podkreślają jej atuty. Nieskromnie przyznam, że widać to na załączonych zdjęciach, bo na pokaz założyłam bluzkę rodem z „czarnej bohemy”. Czułam się fantastycznie i seksownie – ta kolekcja właśnie taka jest: bardzo kobieca, odważna, odsłaniająca ciało i zaskakująca detalami.

 mikolajczyk1

Kolejną linią tej kolekcji na sezon jesień – zima 2016 jest „Love Patchwork”, oparta na patchworkowych printach i cytatach z lat 70-tych. Z materiałów w ciepłych odcieniach ziemi powstały sukienki w formie trapezu, z obszernymi rękawami, z wiązanym pod szyją fularem w stylu retro. Inspirację modą lat 70-tych zdradzają również wzorzyste sukienki, spódnice 3/4 oraz charakterystyczne dla Natalii Jaroszewskiej sukienki maxi. Projektantka po raz kolejny wirtuozersko zinterpretowała kojarzony z jej nazwiskiem styl luksusowej bohemy. Piękna sukienka, w której Natalia była na pokazie swojej kolekcji, jest najlepszą reklamą i wizualizacją tej „patchworkowej” części kolekcji.

KOBIECE POGADUCHY

Udział w prezentacji najnowszej kolekcji Natalii Jaroszewskiej był nie tylko okazją do spotkania z europejską modą, ale też możliwością odbycia przesympatycznych rozmów z koleżankami po fachu, którym po wakacjach nie brakowało dobrego humoru i energii. Ten dzień był pełen eleganckiej czerni, pięknych patchworków, mody na światowym poziomie i pozytywnych emocji. Natalii gratuluję talentu, wspaniałego pokazu oraz przepięknej i eleganckiej kolekcji.

mikolajczyk2

Link do strony projektantki: www.Jaroszewska.eu

Komentarzy: 3 dla “Patchworkowa czerń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>