BlogStar -> Krzysztof Wieszczek -> Pierwsze koty za płoty

Pierwsze koty za płoty

Po 80 dniach treningów z Thriatlon Serwis  nadszedł czas na pierwszy poważny sprawdzian. Biegałem już całkiem nieźle, na rowerze też jakoś szło, nawet najtrudniejsze pływanie zaczęło jakoś wyglądać… Trzeba było to wreszcie połączyć, zobaczyć co się będzie działo w warunkach startowych. Za namową wielu osób postanowiłem zadebiutować w Garmin Iron Thriatlon w Piasecznie. I to był bardzo dobry wybór! Świetnie przygotowana (choć niełatwa trasa) na dystansie 1/8 Ironmana obejmowała 475 m pływania, 22.5 km jazdy na rowerze i  5.75 km biegu. Do tego  przyjazna i bezpieczna atmosfera, ponad 700  uczestniczek i uczestników (na obu dystansach), tłumy kibiców… Po prostu idealnie :)

mini_krzysztof-wieszczek_0031

                No i najważniejsze! Udało mi się ukończyć zawody w czasie 1:41:21 na zaszczytnym 139 miejscu! Na 223 osoby które ukończyły wyścig :)

                Ale nie o miejsce tu szło, a o doświadczenie. Podczas startu dało się zauważyć wszystkie moje mocne strony (na przykład w biegu byłem 85) i słabości ( przypłynąłem 159 i miałem puls wyższy niż na mecie!). Przede wszystkim zrozumiałem, jak wielką rolę odgrywa  przygotowanie mentalne. Zwłaszcza w wodzie czułem brak doświadczenia w pływaniu na otwartym akwenie. Zapewniam Was, że to zupełnie inna zabawa, gdy co chwila ktoś łapie za nogę albo kopnie przypadkiem w nos… Trzeba się szybko ogarnąć, a z drugiej strony nie zestresować zanadto,  żeby nie zgubić rytmu i oddechu.

mini_krzysztof-wieszczek_0047 mini_krzysztof-wieszczek_0119 mini_krzysztof-wieszczek_0231

   Ale koniec końców udało się! Satysfakcja ogromna, chociaż dystans nieduży. Za niespełna 80 dni Gdynia i dystans cztery razy dłuższy… O rety jak mało czasu!!! Dziękuję za uwagę i pędzę na trening! 😉

mini_krzysztof-wieszczek_0332 mini_krzysztof-wieszczek_0352 mini_krzysztof-wieszczek_0437 mini_krzysztof-wieszczek_0377

Komentarzy: 5 dla “Pierwsze koty za płoty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>