BlogStar -> Anna Popek -> Płozy i lód

Płozy i lód

Czy może wśród czytelników Blogstara są tacy, którzy pamiętają program „Gwiazdy tańczą na lodzie”? Brałam w nim udział i była to jedna z ciekawszych przygód zawodowych w moim życiu. Nauka cierpliwości, pokory no i przede wszystkim jazdy na łyżwach. Pamiętam, jak nastraszona przez innych, widziałam siebie z pękniętą czaszką, albo z wybitymi jedynkami, lub z płozą łyżwy wbitą w nogę. A także: z dłonią rozjechaną łyżwą partnera. Gdy teraz wspominam swoje uczucia sprzed lat, to stwierdzam, że byłam strasznie głupia. Bałam się nie swoim strachem i karmiłam wyobrażeniami tchórzy i ludzi bez wyobraźni. Na szczęście czasem los daje drugą szansę.

anna-popek_C195

Znienacka moja córka zapytała, czy możemy zacząć chodzić na łyżwy. Zadzwoniłam więc do jednego z łyżwiarzy, który wtedy pracował z nami przy programie – Maćka Lewandowskiego, aby udzielał nam lekcji. Miał czas, łyżwy i chęć, więc zaczęliśmy.

anna-popek_1C22 anna-popek_461A

Fajnie jest móc odkrywać ze swoim dzieckiem jakiś nowy obszar i uczyć się czegoś razem. Nie zdążyłam, gdy córki były małe, ale mam szczęście i teraz mogę to nadrobić. Z takiej wspólnej nauki płyną same zalety – razem szykujemy się na łyżwy, pakujemy sprzęt i koniecznie wodę mineralną, bo po treningu pić się chce niemożebnie i… wyruszamy na lodowisko. Jesienne wieczory nie są już tak ciężkie i nudne, coś się dzieje, poznajemy coś nowego i w przyjemny sposób pracujemy nad figurą. Najważniejsze – na łyżwach nie można się garbić, bo po prostu człowiek się przewraca, a poza tym wygląda się dość pokracznie. Więc obie się pilnujemy, aby plecy były proste.

anna-popek_D87D anna-popek_D111 anna-popek_9DCB

Trzeba też ładnie układać ręce, no i co ważne – łyżwy bardzo wzmacniają nogi, ale ich nadmiernie nie rozbudowują, więc wszystkie łyżwiarki mają piękne nogi. Mamy nadzieję, że my też będziemy miały :) . Po kilku treningach umiemy już mniej więcej cross role, jadąc przodem podskoczyć zrobić półobrót w powietrzu i pojechać tyłem, a także znamy krok łyżwiarski i jaskółkę. Oczywiście do tego, jak jeżdżą nawet małe dziewczynki na Torwarze, jeszcze nam bardzo daleko, ale odkryłyśmy w tej wspólnej nauce jakąś wielką przyjemność. No i to uczucie, gdy sunie się po tafli, jest się wolnym, a wokół rozbrzmiewa muzyka. To jest cudowne.

anna-popek_8413 anna-popek_17AA

Wiedzą o tym Ci wszyscy, którzy amatorsko i w różnym wieku uczą się jazdy na łyżwach. Organizowane są zawody dla amatorów, ludzie podchodzą do nich bardzo poważnie – przygotowują stroje i choreografię, z radością jadą zmierzyć się ze swoimi marzeniami.

 

Komentarzy: 3 dla “Płozy i lód

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>