BlogStar -> Anna Popek -> Plusów szukam nie tylko w Święta

Plusów szukam nie tylko w Święta

Jakiś czas temu zaczęłam współpracę z radiem Plus. Audycje są na antenie w każdą sobotę od 11- 13. Niemal dwie godziny rozmowy z gościem, który w tym czasie może „wygadać” się do woli. W radiu czas płynie wolniej niż w telewizji, kontakt jest bardziej bezpośredni, nastrój bardziej kameralny, rozmowa biegnie spokojniej.

Anna Popek: Plusów szukam nie tylko w Święta - BlogStar.pl

Czasami są takie audycje, po których wracam do domu uskrzydlona i szczęśliwa, że mogę wykonywać swój zawód. Tyle mądrych i ciekawych rzeczy! Tyle niezwykłych życiorysów i historii ludzkich. Na pewno należały do nich spotkanie z profesorem Witoldem Kieżunem  a ostatnio z Beatą Kozidrak, Andrzejem Piasecznym  i Olgierdem Łukaszewiczem. Zawsze pytam moich gości o ich dzieciństwo, o dom rodzinny i o to, co sprawiło, ze odnieśli sukces. Zazwyczaj -prócz talentu- tą cudowną receptą na powodzenie jest pokora i praca. W radiowym studiu moi bohaterowie są niezwykle bezpośredni i skromni. Nie udają nic, nie czekają na oklaski.

Anna Popek: Plusów szukam nie tylko w Święta - BlogStar.pl

 

Dziś Olgierd Łukaszewicz opowie Wam o swoich wspomnieniach z rodzinnego domu w Chorzowie. Jego rodzice po Powstaniu Warszawskim znaleźli się na Śląsku i tam także dorastał Olgierd. Każdy z nas pielęgnuje w sobie pewnie te święta z czasu dzieciństwa i dorastania. Ale, uwierzcie,  trzeba talentu,  warsztatu i oczytania ,by  opisać je tak pięknie jak zrobił to mój gość. Choinka, wieczerza wigilijna rozpoczynająca się czytaniem Ewangelii, malutka drewniana szopka, którą rodzice ustawiali pod choinką.

Anna Popek: Plusów szukam nie tylko w Święta - BlogStar.pl

 

Słuchając Olgierda Łukaszewicza nietrudno było wyobrazić  sobie ten dom i szczęśliwych, kochających się ludzi zgromadzonych wokół stołu. Życzę Wam tego, byście potrafili na chwile zatrzymać czas, uchwycić i przeżyć  ten cudowny moment Bożego Narodzenia a potem przekazywać jego smak  swoim dzieciom i wnukom.  Pięknych Świąt!

 


Komentarze do wpisów pod dotychczasowymi postami znajdują się w wersji archiwalnej strony pod adresem www.old.blogstar.pl/gwiazdy-blogstara/anna-popek/plusow-szukam-nie-tylko-w-swieta/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>