BlogStar -> Krzysztof Wieszczek -> Po co komu trener

Po co komu trener

Lubicie sport? Ja lubię. Problem ze sportem polega na tym, że trzeba trenować. Trenowanie jest męczące. Można się spocić. Trzeba znaleźć czas i dobrowolnie spędzić go na męczeniu się i poceniu. Zamiast na przykład w łóżku albo przed telewizorem.   Bywają takie dni, że nie jest to wielki problem. Ale one są wyjątkami potwierdzającymi regułę. A wraz z nadejściem listopada reguła staje się jeszcze bardziej regularna. Nie chce się. Po prostu.

krzysztof-wieszczek-sesje-zdjeciowe-under-armour__0056Problem mam dogłębnie przeanalizowany. Motywacja wewnętrzna nie jest moją najsilniejszą stroną. Postanowiłem więc poszukać motywacji zewnętrznej. Czyli znaleźć kogoś, kto jakby powiedział znany aforysta Zygmunt Wieszczek (pozdrawiam tato ;)) „będzie mnie gonił z kijem po lesie”. Czyli po prostu wprowadzi dyscyplinę w te moje treningi.

Z pewną dozą nieśmiałości poszedłem na pierwszy trening do Marcina Godlewskiego. A on zamiast z tym kijem po lesie zapytał mnie: Jaki masz cel? I tu mnie miał, nazwanie sobie tego co poprzez sport chcę osiągnąć, spowodowało że podszedłem do sprawy bardziej świadomie.

krzysztof-wieszczek-sesje-zdjeciowe-under-armour__7281

krzysztof-wieszczek-sesje-zdjeciowe-under-armour__7345Marcin ma nowatorskie podejście do treningu – łączy najciekawsze osiągnięcia światowego ruchu sprawnościowego. Treningi w „Are You Fit”oparte są o kalistenikę, crossfit oraz ruch funkcjonalny. Największy nacisk kładzie na pracę nad tzw. „body core”. Co to oznacza? W skrócie: konkretny wycisk. Łatwiej też o wewnętrzną motywację, bo treningi są tak różnorodne, że nie można się nimi znudzić.

krzysztof-wieszczek-sesje-zdjeciowe-under-armour__0311 krzysztof-wieszczek-sesje-zdjeciowe-under-armour__8729

No i są efekty. Dużo większa sprawność. Mnóstwo energii. Lepsze samopoczucie na co dzień. A kiedyś zastanawiałem się po co komu trener?

krzysztof-wieszczek-sesje-zdjeciowe-under-armour_0310 krzysztof-wieszczek-sesje-zdjeciowe-under-armour__8252 krzysztof-wieszczek-sesje-zdjeciowe-under-armour__7239 krzysztof-wieszczek-sesje-zdjeciowe-under-armour__0214

(fot. Krzysztof Rogólski/BlogStar, sesja zrealizowana przy współpracy z marką Under Armour)

A Wy? Jak u Was z motywacją? Jak sobie radzicie w chwilach słabości? Za odpowiedzi i komentarze z góry dziękuję czyli thank you from the mountain, jak mówi pół Chicago :)

Krzysztof Wieszczek

Komentarzy: 7 dla “Po co komu trener

  1. Świetny artykuł motywuje do ruszenia się. Panie Krzysztofie forma na medal tylko pozazdrościć takiej kondycji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>