BlogStar -> Omenaa Mensah -> Pociąg do Afryki!

Pociąg do Afryki!

KIlka dni temu byłam prelegentką na POLAND AFRICA BUSINESS FORUM 2017 DROGA NA RYNKI AFRYKAŃSKIE. Głównym tematem wydarzenia była ekspansja i rozwój możliwości biznesowych w Afryce poprzez współpracę handlową i partnerstwo. Od jakiegoś czasu realizuję inwestycję charytatywną w Ghanie, ale także pomagam polskim przedsiębiorcom w nawiązywaniu relacji biznesowych z przedstawicielami krajów afrykańskich. Tym razem opowiedziałam o realiach oraz możliwościach prowadzenia działalności gospodarczej pomiędzy Afryką i Polską.

Omenaa Mensah na POLAND AFRICA BUSINESS FORUM (2)
Jako założycielka i Prezes Omenaa Foundation, fundacji w ramach której wspieramy projekty związane z tolerancją, edukacją i współpracą biznesową Polski z Afryką. Aktualnie najważniejszą inicjatywą naszej organizacji jest budowa szkoły w Ghanie dla dzieci ulicy, ale w ramach fundacji także budujemy i wpieramy biznesowe relacje pomiędzy Polską, a z przedstawicielami krajów afrykańskich. Uważam, że Afryka to kontynent o olbrzymim potencjale do rozwoju nowych przedsięwzięć biznesowych. Dlatego widzę tam miejsce i możliwości rozwoju dla wielu polskich przedsiębiorstw.
W 2016 PKB Afryki wyniosło +2,4 bln dolarów. 11 krajów afrykańskich jest obecnie wśród 20 najszybciej rozwijających się państw świata. W 2020 roku afrykański rynek konsumencki do wyniesie prawie trylion dolarów. O 10 mld $ wzrosły na kontynencie wydatki na rozwój infrastruktury w roku 2015.To tylko wybrane dane, które pozwalają ocenić potencjał Afryki. Nic więc dziwnego, że możliwości dostrzegli już przedsiębiorcy z Chin, którzy masowo inwestują w Afryce. Dlaczego Polskie firmy nie miałyby wskoczyć w ten rozpędzający się biznesowo pociąg jakim jest Afryka i osiągnąć tam sukces?
O możliwościach funkcjonowania polskich firm na rynkach krajów afrykańskim opowiadałam w trakcie swojej prelekcji na forum POLAND AFRICA BUSINESS FORUM 2017 DROGA NA RYNKI AFRYKAŃSKIE, które odbywało się w dniach 30-31 marca w Warszawie w Hotelu Plaza.

Omenaa Mensah na POLAND AFRICA BUSINESS FORUM (1)
Omenaa Mensah

Jeden komentarz dla “Pociąg do Afryki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>