BlogStar -> Olga Borys -> Postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne

Początek roku jak zwykle wymaga od  nas wszelkiego rodzaju obietnic i obligacji. Postanawiamy się odchudzać, rzucić palenie, nauczyć się czegoś nowego lub poprawić coś, co gdzieś po drodze zaniedbaliśmy. Też coś sobie postanowiłam…. Będę szlifować. I nie, nie zamierzam być jubilerem, nie potrafię odróżnić diamentu od szkiełka. Awangardowym stolarzem też nie będę, bo etażerka i kredens to dla mnie to samo. Ale odróżnić „eat” od „it” umiem. Wiem też, że „czuję pociąg do ciebie” nie tłumaczy się : „i feel train to you”. A „z góry ci dziękuję ” to nie „thank you from the mountain” 😉. Jak już się domyślacie – postanowiłam rozwijać mój angielski, bo przez kilka lat skromnego używania nieco „schudł”. Jak tylko pochwaliłam się moim pomysłem Wojtkowi – natychmiast do mnie dołączył.

olga-borys_4628Stanęliśmy więc przed różnymi możliwościami  kursów językowych , których na rynku jest sporo. Czy zapraszamy nauczyciela do siebie do domu, czy przyłączamy się do regularnej grupy w jakiejś szkole ? Ani jedna ani druga opcja nie była dobra. Kiedyś już miewaliśmy lekcje domowe. Zawsze znalazło się coś, co rozpraszało naszą uwagę: od pikającej zmywarki po kaszlącego psa. Kursy w grupie zorganizowanej ze stałymi godzinami wykładów, też nie zdały egzaminu na skutek absolutnej nieregularności naszego życia zawodowego. No i znaleźliśmy się w kropce. Nie chcieliśmy, żeby to była kropka zamykająca zdanie ” Nie da się •”. I tu na przeciw naszym oczekiwaniom wyszedł BRITAMER . To szkoła językowa w Miasteczku Wilanów, więc „rzut beretem od naszego domu”, która, co najważniejsze, ma w swojej ofercie zajęcia „szyte na miarę”. Możemy ustalać spotkania wtedy, kiedy jest to dla nas wygodne.

olga-borysJuż po pierwszych lekcjach nabraliśmy wiatru w żagle i z zapałem młodego kadeta, rzuciliśmy się w wir angielskiej konwersacji. Odkurzamy zapomniane lub niedouczone zasady gramatyczne i niecierpliwie czekamy na kolejne zajęcia. 

W każdej nauce bardzo ważny jest nauczyciel, który „bezboleśnie” musi poprowadzić uczniów przez zaplanowany materiał. Nie może się dać wybić dygresjami, ale nie może też być bezwzględny w przeprowadzaniu lekcji. Nasza pani Małgosia Zieja zawsze znajduje „złoty środek” , ma w sobie zarówno ciepło, jak i autorytet . To bardzo cenne połączenie!

olga-borys2Jeżeli ktoś z Was nie sprecyzował jeszcze swoich postanowień noworocznych, może pójść w nasze ślady . Go ahead !

 

Komentarzy: 3 dla “Postanowienia noworoczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>