BlogStar -> Krzysztof Wieszczek -> Powrót na trasę!

Powrót na trasę!

Kurtka zimowa w szafie, Marzanna utopiona w Wiśle, czas zmieniony na letni… Brakowało tylko jednego, żeby w pełni przywitać się z wiosną: powrotu na biegową trasę. Idealną okazją okazał się dzisiejszy PZU Półmaraton Warszawski, bo i trasa była piękna: od Placu Bankowego, przez Starówkę i Most Świętokrzyski na Pragę i z powrotem na Stare Miasto. Pogoda dopisała, kibice też i uczestnicy ma się rozumieć również.

Dla mnie to był powrót ważny: po długiej zimie, z ciągnącymi się infekcjami zatok i niezrealizowanymi planami treningowymi. Ale skoro wróciłem już do pełni zdrowia i normalnego treningu, to chciałem jak najszybciej znowu poczuć tę atmosferę sportowego święta! A przy okazji zrobić mocne wybieganie.

Biegłem sobie powoli, ostrożnie, nieznacznie przyspieszając z kilometra na kilometr. Udało mi się nie przekroczyć założonego (jak dla mnie niskiego) tętna 150-155 przez cały bieg. Czas nie był istotny, a bieganie po 6 min/km ze spokojnym oddechem dawało dużo przyjemności. Taki aktywny relaks po całym tygodniu pracy, stresu, itd. No i oczywiście był to ogromny, endorfinowy kop na następne tygodnie. Najlepsza motywacja do dalszej pracy na treningach to takie właśnie przyjemne zawody: bez ciśnienia, bez bólu i z uśmiechem na twarzy… przynajmniej dla mnie!

A wy? Ruszyliście już cztery litery po zimie? W całej Polsce sezon startowy ruszył z kopyta więc biegajcie!!! I piszcie! Za co z góry dziękuję, kw.

wieszczek_polmaraton5 wieszczek_polmaraton6 wieszczek_polmaraton7 wieszczek_polmaraton1 wieszczek_polmaraton2 wieszczek_polmaraton4 wieszczek_polmaraton3

 

Komentarzy: 5 dla “Powrót na trasę!

  1. Gratulacje! Kiedy półmaraton będzie miał nie więcej niż 500 metrów, to też pobiegnę:))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>